Przegląd nieszablonowego sprzętu kuchennego

Zwariowane opiekacze

Aleksandra Święcicka
Przegląd nieszablonowego sprzętu kuchennego

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, który dostarcza organizmowi niezbędnej energii do codziennej aktywności. Wychodząc do pracy czy szkoły bez zjedzonego śniadania, narażamy się nie tylko na problemy z koncentracją, brak sił, ale przede wszystkim na złe samopoczucie, które łatwo przekłada się później na nerwowe relacje z współpracownikami czy rówieśnikami. Nie bez kozery, mówi się „Polak głodny, Polak zły”. Należałoby tylko dodać, że dzień bez śniadania to dzień stracony, bo nie tylko brakuje nam sił witalnych, ale nasz umysł nie jest w stanie funkcjonować prawidłowo. Zatem do dzieła!

0

Przeczytajcie artykuł i zobaczcie, jak sprawić, aby Wasze śniadanie wyglądało nieszablonowo, a poranny tost wręcz uśmiechał się na Wasz widok. Aby przyrządzić grzanki w sposób oryginalny i zachęcający do zjedzenia śniadania nawet niejadki, wystarczy mieć toster ze specjalnymi nakładkami w różne wzorki, które finezyjnie wypalą się na tostach. Obecnie możemy wybierać spośród np. postaci bajkowych, które sprawią, że poranne śniadanie przypadnie do gustu nie tylko kulinarnego, ale także artystycznego.

Mam w domu niejadka

Jeśli Twoje dziecko nie lubi jeść śniadań i nie jesteś w stanie go przekonać, że śniadanie to posiłek, bez którego nie będzie w stanie skupić się w szkole na lekcjach ani bawić się z kolegami, pomyśl o ciekawym przyrządzeniu śniadania. Warto postawić nie tylko na ciekawe kompozycje na talerzu, które przykładowo mogą przypominać ulubione zwierzę dziecka, ale także na kolory. Świetnie sprawdzi się ciekawa i tęczowa kompozycja śniadaniowa, złożona z owoców i warzyw, która być może tak zainteresuje małego niejadka, że odważy się skosztować pożywnego i zdrowego dania. Pomysł wprawdzie wydaje się banalny, ale każdy, kto śpieszy się do pracy i jednocześnie musi wyprawić dziecko do szkoły, doskonale wie, jakie to ciężkie i często niewykonalne zadanie. Na szczęście nowoczesna technologia dysponuje szybkimi i przede wszystkim sprawdzonymi sposobami, aby pomóc rodzicom w tej sytuacji.

Warto zdecydować się na zakup chociażby tosterów, które są wyposażone w gotowe nakładki z wzorkami dla dzieci. Nakładki przybierają różne postacie (np. uwielbianej przez wszystkie dzieci głowy Myszki Miki) bądź mogą zostawić na grzance ciekawy wzorek (popularne są słoneczka dla dziewczynek i trupie czaszki dla chłopców). Co ciekawe, koszty takich specjalnych tosterów z ozdobnymi nakładkami wcale nie są dużo wyższe od zwykłych. Ładnie wyglądające na talerzu grzanki z pewnością przypadną do gustu najmłodszym, a rodzicom oszczędzą trochę czasu poświęconego na wymyślanie potraw, które miałyby przemóc niechęć niejadka.

sloneczko i kawa toster

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.