Top Ten - 10 najdroższych telewizorów świata

Telewizory tak absurdalnie drogie, że aż musisz je zobaczyć

Marek Kowalski
Top Ten - 10 najdroższych telewizorów świata

Nagły przypływ gotówki? Darowizna od szejka? Wygrana na loterii? Jeżeli lubisz nowoczesny sprzęt elektroniczny i zupełnie przypadkiem dysponujesz nadmiarem gotówki, to mamy coś dla Ciebie. Spraw sobie telewizor. Banał? Nic bardziej mylnego. Żaden z wymienionych tu telewizorów nie jest banalny. Wszystkie są za to drogie. Bardzo drogie. Oto najdroższe telewizory świata!

9

Samsung KN55S9CAFXZA

Telewizory OLED to przyszłość. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Niezrównany kontrast i dynamika obrazu w połączeniu z żywością barw pozostawia w tyle wszystkie dotychczasowe technologie. Tylko kwestią czasu jest, kiedy organiczne ekrany (OLED - Organic Light Emitting Diode) trafią pod strzechy i będą popularne na rynku masowym. Na razie jedną z przeszkód stojących na drodze do popularyzacji i upowszechnienia telewizorów OLED jest ich cena. Nie przeszkadza to jednak niektórym producentom, jak np. Samsungowi, już oferować telewizory w tej technologii. Model widoczny na fotografii to Samsung KN55S9CAFXZA, 55-calowy telewizor o zakrzywionej matrycy i rozdzielczości Full HD. Zmieni właściciela za kwotę stanowiącą równowartość 8999 dolarów (niecałe 30 tysięcy złotych). OLED kojarzy się dziś z wysoką ceną, ale zaczęliśmy przewrotnie - to najtańszy telewizor z tu prezentowanych.

Waszym zdaniem

lgt00

Boże, jak ja nie cierpię Kaczyńskiego

cyc300

A co na nim później oglądać? Małpy z KSW a może małpy z Wiejskiej? A może kopaczy z timobajl ekstraklasy? Albo nie, obejrzę sobie reklamy upscalowane do full hd.

unipol00

Jakieś trzydzieści lat temu ruskie telewizory pseudokolorowe, za to wybuchowe, kosztowały blisko 50 tys. zł /dzisiejszych/

tomasz.sztachelski00

Ja tam wolę mojego starego dobrego Panasonica :)

ireneusz.bacik00

Takie 103 cale od Panasonica to by było coś, czy ktoś się orientuje jaka powinna być wtedy odległość widza od TV? A jaka przy 65 calach?

krwawy_rysiek00

Ireneusz: Odległość widza od TV to najczęściej przękatna ekranu razy 1.5 - wtedy jest minimalna odległość. W przypadku 103" od panasa w rozdzielczości Full HD ja bym obstawiał koło 3m. Przy czym ten TV wazy chyba ze 300 kg, strach postawić w mieszkaniu. Ale na horyzoncie pojawiają się już telewizory 4K, które ze względu na dużą rozdzielczość mogą być oglądane z bliska. Samsung, Sony, Sharp i panasonic praktycznie już mają je w ofercie - tylko na razie są drogie - omawiany Panasaonik - 6000 dolarów w stanach za 65 cali.

ireneusz.bacik00

Rysiek dzięki, 3 m od 103 cali Panasa to w sumie nie tak źle, nie trzeba mieć stumetrowego salonu hehe, a co do 4K to poczekam spokojnie rok lub dwa, żeby nie było tak jak z 3D...

tomasz.sztachelski00

Ireneusz - przy 103 calach to mozna juz sobie zrobic w domu sale kinowa i ogladac jak w kinie :)

marek.j.kowalski00

Panowie (Ryszard i Ireneusz), istnieje znacznie prostsza metoda określenia odległości i wielkości ekranu. Zacytuję nasz artykuł (pełna wersja dostępna jest tu: http://agdlab.pl/porady,356/poradnik-na-temat-ekranow-i-nietypowe-porownanie-telewizorow-i-monitorow,58675,page7.html). "istnieje pewien prosty trik pozwalający organoleptycznie oszacować minimalną, sensowną odległość, w której stojący przed tobą ekran będzie mieścił się w stereoskopowym polu widzenia. Pomoże ci w tym... twój własny nos. Nos stale wchodzi nam w obszar widzenia, ale mózg jest tak dostrojony, że wycina jego obraz ze świadomego postrzegania. Jednak wystarczy zamknąć jedno oko i spojrzeć do wewnątrz, by kontur nosa stał się doskonale widoczny. Usiądź blisko telewizora lub monitora, na wprost ekranu, zamknij lewe oko i prawym spójrz w lewo. Potem odwrotnie - zamknij prawe, a lewym spójrz w prawo. Pamiętaj by nie ruszać głową, ta musi znajdować się dokładnie na wprost środka ekranu. W obu przypadkach z pewnością zobaczysz kontur swojego nosa. Tak długo jak krawędź ekranu przy którym siedzisz, widoczna w tle, nie chowa się za konturem nosa, tak długo cały ekran mieści się w twoim polu widzenia stereoskopowego. "

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.