Z kompaktowym aparatem na stok i pod wodę

Odporne na wszystko

Adam Kwiatkowski
Z kompaktowym aparatem na stok i pod wodę

Przychodzi taki moment, kiedy zaplanowany urlop został zaakceptowany, można pomyśleć o wyłączeniu telefonu, zawiezieniu zwierzaka do znajomych, uruchomieniu automatycznego podlewania kwiatków doniczkowych. Czyli pakowanie. Wakacje. A że to wrzesień, październik, albo nawet i grudzień, to szukamy najlepszych możliwych ofert wyjazdu za granicę. Jeżeli istnieje przy tym szansa na skorzystanie z atrakcji „akwafluwialnych”, to warto zadbać o odpowiedni sprzęt na wakacje, który pozwoli uświetnić wyjazd miłymi, kolorowymi wspomnieniami.

2

Niewiele innych zdjęć wzbudza tak dużo zainteresowana, jak fotografie podwodne. Niestety większość urządzeń elektronicznych źle reaguje na nawet krótkotrwały kontakt z płynem. Rozwiązania, które można polecić, nie tylko na wakacje, to tablety i smart fony wodoodporne. Wielu producentów oferuje już takie urządzenia, mogą przebywać w wodzie o głębokości do metra przez kilkanaście a niekiedy kilkadziesiąt minut. To wystarczy, żeby zrobić zdjęcia w płytkich wodach rafy. Dodatkowo pochwalenie się, że fotografie były zrobione komórką na pewno rozbudzi zainteresowanie widzów prezentacji wakacyjnych wspomnień. Znacznie bardziej, niż zdjęcia pokoju hotelowego, pozwijanych w dziwne kształty ręczników i basenu przy hotelu, czy posiłków, które były serwowane.

Niestety, płytkie piękne rafy są bardzo rzadkim zjawiskiem, najczęściej trzeba zanurkować na kilka – kilkanaście metrów. Żaden producent smartfona nie da gwarancji, że urządzenie przejdzie pomyślnie taką próbę. Rozwiązaniem są dedykowane aparaty wodoodporne. W zależności od potrzeb użytkownika można wybrać niewielkie kompaktowe aparaty do szybkiego rejestrowania wakacyjnych przygód, lub bardziej skomplikowane, z manualnymi ustawieniami naświetlania zdjęcia.
Aparaty do zdjęć na głębokości kilku metrów:
Panasonic Lumix DMC-FT25

Lumix DMC FT25

DMC-FT25 jest następcą modelu FT20, który zyskał ogromną popularność klientów. W ofercie Panasonica to najmniej zaawansowany aparat fotograficzny do zdjęć wakacyjnych. Można nim fotografować na głębokości do 7 metrów, odporny jest na upadek z wysokości 1,5 m. Kilka kolorów metalowych obudów i łatwa obsługa pozwalają zaproponować ten aparat, zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Waszym zdaniem

andrzejwitowski00

mam olympusa TG-830 i jest oki sprzet a kosztuje około 1000 :)

andrzejwitowski00

czemu nie tg-830 ???

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.