Aero2

Aero2 – operator telefonii komórkowej oferujący darmowy dostęp do sieci Internet.

Aero2 jest operatorem sieci komórkowej, oferującym jedynie usługę transmisji danych (bez usługi głosowej, czyli numeru telefonu i możliwości wykonywania połączeń). Oferowany dostęp do sieci Internet jest dostępem w pełni darmowym, pozbawionym limitów ilości przesłanych danych.

Aero2 jest spółką, która inwestuje w infrastrukturę telekomunikacyjną, odsprzedając hurtowo dostęp do własnej sieci innym operatorom. W 2009 roku Aero2 wygrało przetarg na zagospodarowaniem częstotliwości 2570 do 2620 MHz do celów budowy sieci LTE na terenie całego kraju. Jednym z warunków udzielenia koncesji na wskazane częstotliwości było świadczenie usługi bezpłatnego dostępu do sieci Internet na wskazanych częstotliwościach przez określony w warunkach umowy czas.

Słowniczek - Aero2

Karta Aero2 – bezpłatnego dostępu do sieci Internet

Bezpłatny dostęp do sieci Internet, świadczony zgodnie z warunkami umowy oferuje prędkość pobierania do 512 kb/s (wstępnie było to 256 kb/s) i wysyłania do 256 kb/s (mimo, ze sama technologia LTE pozwala na osiąganie większych prędkości). Innym ograniczeniem jest zrywanie połączenia po 60 minutach i konieczność jego ponownego nawiązywania. Choć usługa miała być świadczona przez 3 lata od daty 22 grudnia 2011 roku, wiadome jest obecnie, że będzie dostępna co najmniej di 21 grudnia 2016 roku.

Aby uzyskać bezpłatny dostęp do sieci Internet należy zamówić kartę SIM u operatora na jego stronie internetowej.

Źródła obrazków: Wikipedia