EPG

EPG, Elektroniczny Informator Programowy, Elektroniczny przewodnik po programach (ang. Electronic Program Guide) – program telewizyjny dostępny na cyfrowych platformach telewizyjnych.

EPG jest formą programu telewizyjnego, przewodnika po kanałach dostępnych na cyfrowych platformach telewizyjnych takich jak działania cyfrowa telewizja naziemna, kablowa, satelitarna czy IPTV. W odróżnieniu od telegazety EPG przesyłane jest dodatkowym strumieniem danych (nie w samym sygnale telewizji), oraz nie ma zdefiniowanego wyglądu (zależy on od dostawcy usług i implementacji usługi w dekoderze lub przystosowanym odbiorniku telewizyjnym).

Słowniczek - epg

Przykład wyglądu przewodnika telewizyjnego (EPG)

EPG umożliwia wyświetlanie pełnego programu telewizyjnego w różnych formach graficznych, oraz wyświetlanie dodatkowych informacji o programach telewizyjnych jak np. opis programu, zdjęcie i informacje dodatkowe. U większości dostawców usług cyfrowej telewizji przy pomocy EPG można ustawić przypomnienia lub zaprogramować nagranie programu (dotyczy tych dekoderów i telewizorów, które umożliwiają nagrywanie programów).

Źródła obrazków: Wikipedia