Wii

Wii – obecnie najpopularniejsza konsola do gier wideo wyprodukowana przez firmę Nintendo. Jest następcą konsoli Nintendo GameCube. Do sprzedaży trafiła w listopadzie 2006 roku (na rynku polskim w grudniu 2006 roku – niecały miesiąc po premierze w USA). Konkuruje z Microsoft Xbox 360 i Sony PlayStation 3.

Wii jest konsolą wyposażoną w procesor Broadway bazujący na PowerPC, taktowany zegarem o częstotliwości 729 MHz, grafikę ATI „Hollywood” i 88 MB pamięci RAM. Parametry są zdecydowanie najniższe 1)śród konkurencyjnych konsol do gier, mimo tego pozwalają na uzyskanie ładnej grafiki i płynności gier komputerowych.

Konsola nie jest wyposażona w standardowy napęd optyczny CD, DVD lub blue-ray.. Dystrybucja gier odbywa się na specjalnych płytach.

Wii nie posiada złącza HDMI i nie pozwala na uzyskanie grafiki Full HD. W celu podłączenia jej do telewizora można użyć złącza component, composite, scart lub s-video.

PlayStation 3 umożliwia podłączenie do telewizora m.in. złączem HDMI umożliwiającym osiągniecie grafiki w rozdzielczości Full HD.

Słowniczek - Wii

Konsola Nintendo Wii

Źródła obrazków: Wikipedia