iPad

iPadtablet firmy Apple.

iPad został zaprezentowany w 2010 przez firmę Apple. Jest tabletem, czyli urządzeniem większym od smartfona (przykładem smartfona od Apple jest iPhone). Oferuje wszelkie funkcje iPoda, oraz większość iPhona z zastosowaniem większego ekranu.

Słownik - iPad

iPad 3

Główną funkcją iPada jest możliwość korzystania z zasobów sieci Internet na dużym (9,7 cala) ekranie przy jednoczesnej niewielkiej wadze 680 lub 730 gramów) i wymiarach całego urządzenia. Pierwsza wersja sprzedawana była w wersji z modułem 3G i bez niego (jedynie z Wi-Fi). iPad umożliwia również przeglądanie zdjęć, słuchanie muzyki i oglądanie filmów. Jego możliwości mogą być zwiększone przez instalację dodatkowego oprogramowania.

Pierwsza wersja tego tabletu jest wyposażona w procesor Cortex-A8 taktowany z częstotliwością 1 GHz, procesor graficzny PowerVR SGX, ekran 9,7 cala o rozdzielczości 1024x768, pamięć RAM o pojemności 256 MB i opcjonalny moduł 3G. Druga wersja oferuje procesor Apple A5, procesor graficzny PowerVR SGX-543 MP2, oraz ekran o tej samej przekątnej i rozdzielczości co poprzednik, ale podświetlany diodami LED. Moduł 3G również jest opcjonalny. Kolejne wersje iPada oferują m.in. szybszy procesor i łączność LTE.

Źródła obrazków: Wikipedia