iPhone

iPhonesmartfon firmy Apple.

iPhone jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawanych smartfonów na rynku. Pierwszy model zaprezentowany został w 2007 roku. Producentem iPhonów jest firma Apple. W chwili obecnej na rynku dostępna jest piąta wersja tego smartfona.

Słownik - iPhone

iPhone 4S

Pierwszy iPhone obsługiwał jedynie łączność 2G. Zaprezentowana w 2008 roku druga wersja, nazwana 3G została wyposażona w moduł 3G, oraz wydajniejsze podzespoły. Trzecia wersja, zaprezentowana w 2009 roku i nazwana 3GS została wyposażona m.in. dodatkowo w kompas oraz funkcje sterowania głosem. Czwarta wersja smartfona iPhone zaprezentowana została w 2010 roku. Nazwa tego smartfona to iPhone 4. Cechami charakterystycznymi tej wesji był zmieniony design – wyświetlacz z przodu i obudowa z tyłu wykonane zostały z użyciem szkła Gorilla Glass odpornego na zarysowania, a ramka dookoła (będąca równocześnie antenami) z aluminium. iPhone 5 charakteryzuje się m.in. zmianą proporcji ekranu.

iPhone działa z wykorzystaniem systemu operacyjnego iOS bazującym na OS X. Posiada on wszelkie funkcje multimedialne odtwarzaczy iPod. Dodatkowo wyposażony jest w funkcje internetowe, aparat fotograficzny i inne urządzenia znajdujące się w smartfonach.

Źródła obrazków: Wikipedia