Ancient Audio Studio Oslo – niewielkie aktywne kolumny. Test

Antyczne skrzynki

Dawid Grzyb
Ancient Audio Studio Oslo – niewielkie aktywne kolumny. Test

Ancient Audio to polska firma, której filarem jest tak naprawdę tylko jedna osoba. To owoc projektu typu DYI ("Do it Yourself"), który rozwinął się do oficjalnej działalności. Pan Jarek Waszczyszyn to uznany w naszym kraju konstruktor, który zasłynął w świecie audio za sprawą swoich dość specyficznych i drogich produktów o podobno świetnym brzmieniu. Docelowy odbiorca to audiofil o zasobnym portfelu: najtańszy sprzęt grający w ofercie firmy to wydatek rzędu kilku tysięcy euro. Rynek tak drogich urządzeń jest zdecydowanie niszowy, ale skoro marka funkcjonuje na nim od ładnych kilku lat, to znak, że nie brakuje ludzi, którzy są gotowi sporo wydać na domowe audio.

0

Testowane produkty:

Wstęp

Ancient Audio to polska firma, której filarem jest tak naprawdę tylko jedna osoba. To owoc projektu typu DYI (Do it Yourself), który rozwinął się do oficjalnej działalności. Pan Jarek Waszczyszyn to uznany w naszym kraju konstruktor, który zasłynął w świecie audio za sprawą swoich dość specyficznych i drogich produktów o podobno świetnym brzmieniu. Docelowy odbiorca to audiofil o zasobnym portfelu: najtańszy sprzęt grający w ofercie firmy to wydatek rzędu kilku tysięcy euro. Rynek tak drogich urządzeń jest zdecydowanie niszowy, ale skoro marka funkcjonuje na nim od ładnych kilku lat, to znak, że nie brakuje ludzi, którzy są gotowi sporo wydać na domowe audio.

Ancient Audio Studio Oslo – niewielkie aktywne kolumny. Test (29)

W ofercie Ancient Audio znajdują się m.in. lampowe końcówki mocy oraz odtwarzacze płyt kompaktowych typu top loader, a wszystko to jest zazwyczaj oparte na granitowych blatach. To cecha produktów tej firmy – i robi piorunujące wrażenie. Co prawda najbardziej rozpoznawalną konstrukcją pana Waszczyszyna jest właśnie jeden z „cedeków”, model Lektor, ale ma on jeszcze w ofercie kolumny podstawkowe oraz kilka podłogowych, z których największa, najdroższa oraz najbardziej zaawansowana konstrukcja, tzw. Wing Speaker, to wraz z towarzyszącą jej elektroniką wydatek co najmniej 200 000 euro (wg oficjalnego cennika).

Jednakże niniejsza publikacja jest poświęcona najnowszemu dziecku Jarka Waszczyszyna, bardzo mocno odstającemu od pozostałych urządzeń spod bandery Ancient Audio. Studio Oslo to niewielkie monitory aktywne, przeznaczone do działania w terenie. Powstały z myślą o realizatorach dźwięku, niemniej ich twórca jest na tyle zadowolony z rezultatu, że poleca je do wszystkich zastosowań, nie tylko profesjonalnych, m.in. do współpracy z telewizorem, przenośnym odtwarzaczem plików mp3 czy radiem. Ale Studio Oslo nadają się też znakomicie do nagłaśniania niewielkich pomieszczeń. No i ceną mocno różnią się od produktów, do których przyzwyczaił nas założyciel Ancient Audio: 1999 zł za parę aktywnych kolumn to całkiem rozsądna oferta.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.