Ancient Audio Studio Oslo – niewielkie aktywne kolumny. Test

Antyczne skrzynki

Dawid Grzyb
Ancient Audio Studio Oslo – niewielkie aktywne kolumny. Test

Ancient Audio to polska firma, której filarem jest tak naprawdę tylko jedna osoba. To owoc projektu typu DYI ("Do it Yourself"), który rozwinął się do oficjalnej działalności. Pan Jarek Waszczyszyn to uznany w naszym kraju konstruktor, który zasłynął w świecie audio za sprawą swoich dość specyficznych i drogich produktów o podobno świetnym brzmieniu. Docelowy odbiorca to audiofil o zasobnym portfelu: najtańszy sprzęt grający w ofercie firmy to wydatek rzędu kilku tysięcy euro. Rynek tak drogich urządzeń jest zdecydowanie niszowy, ale skoro marka funkcjonuje na nim od ładnych kilku lat, to znak, że nie brakuje ludzi, którzy są gotowi sporo wydać na domowe audio.

0

Testowane produkty:

Opakowanie oraz dodatki

Opakowanie wersji inżynieryjnej modelu Studio Oslo jest po prostu „pancerne”, choć finalny produkt będzie sprzedawany w kartonowym.

Ancient Audio Studio Oslo – niewielkie aktywne kolumny. Test (3)

Wśród dodatków znalazła się instrukcja obsługi, która łopatologicznie wykłada, co jest do czego (a mnogość wejść i wyjść może niektóre nieobyte ze sprzętem audio osoby przyprawić o zawrót głowy). Nie zabrakło też piankowych podkładek pod kolumny oraz stalowych płytek pod kolce. Pojawił się też kabel zwieńczony z jednej strony wtykiem 3,5-milimetrowym, a z drugiej parą końcówek RCA.

Ancient Audio Studio Oslo – niewielkie aktywne kolumny. Test (5)

Kolumna matka nie ma wbudowanego zasilania, dlatego trzeba polegać na dołączonym do zestawu zewnętrznym zasilaczu. Jest stosunkowo nieduży i można go nazwać przenośnym. Jesteśmy też przekonani, że nie jest to pierwszy z brzegu sprzęt.

Ancient Audio Studio Oslo – niewielkie aktywne kolumny. Test (4)

Pasmo przenoszenia20 - 20 000 Hz
Wysokość239 cm
Czas ładowania0 h
Gwarancja producenta24 miesiące
Waga5000 g
Rekomendowana moc wzmacniaczanie jest wymagany
Długość210 cm
Stosunek sygnału do szumu0 dB
Typ konstrukcjijednodrożna, wentylowana otworem basrefleksu
Szerokość100 cm
Impedencja0 Ohm

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.