Ancient Audio Studio Oslo – niewielkie aktywne kolumny. Test

Antyczne skrzynki

Dawid Grzyb
Ancient Audio Studio Oslo – niewielkie aktywne kolumny. Test

Ancient Audio to polska firma, której filarem jest tak naprawdę tylko jedna osoba. To owoc projektu typu DYI ("Do it Yourself"), który rozwinął się do oficjalnej działalności. Pan Jarek Waszczyszyn to uznany w naszym kraju konstruktor, który zasłynął w świecie audio za sprawą swoich dość specyficznych i drogich produktów o podobno świetnym brzmieniu. Docelowy odbiorca to audiofil o zasobnym portfelu: najtańszy sprzęt grający w ofercie firmy to wydatek rzędu kilku tysięcy euro. Rynek tak drogich urządzeń jest zdecydowanie niszowy, ale skoro marka funkcjonuje na nim od ładnych kilku lat, to znak, że nie brakuje ludzi, którzy są gotowi sporo wydać na domowe audio.

0

Testowane produkty:

Podsumowanie

Po przeczytaniu dwóch stron z opisami wrażeń towarzyszących testom praktycznym zapewne już wiecie, jaki jest nasz werdykt. Ale najpierw podsumujmy, z jakim produktem mamy do czynienia, co oferuje i do kogo jest kierowany.

Studio Oslo wymagają do szczęścia bardzo niewiele. Potrzebne jest im jedynie wolne gniazdko sieciowe i jakikolwiek odtwarzacz muzyczny: telefon, radio, komputer czy inne wyposażone w wyjście analogowe. Tak więc jest to sprzęt dla każdego, kto zamierza korzystać z niego w warunkach domowych. Owszem, niektórym przydałoby się jeszcze wyjście optyczne, aby dało się wyprowadzić sygnał zero-jedynkowy na przykład z telewizora lub odtwarzacza płyt kompaktowych. Lecz nie postrzegamy tego braku jako wady, w końcu to pierwsza wersja tanich kolumn aktywnych Ancient Audio, firmy, która przyzwyczaiła do zaporowych cen swoich produktów. Pewnie także niejeden realizator dźwięku będzie z nich zadowolony.

Te niewielkie skrzynki grają po prostu bardzo dobrze. Odpowiednio umiejscowione na biurku jako monitory bliskiego pola dostarczą niezapomnianych wrażeń. Ale w dużym pokoju też zabrzmią bardzo dobrze. Owszem, fizyki się nie pokona, słychać pewne braki w niskich fragmentach pasma, lecz rozdzielczość dźwięku, szerokość sceny muzycznej oraz lokalizacja źródeł pozornych są pierwszej klasy.

Całość jest podana w zwięzłej, minimalistycznej, przemyślanej i solidnej formie, naszym zdaniem ładnej i eleganckiej. Ze względu na cenę werdykt może być tylko jeden: Ancient Audio Studio Oslo są warte każdej złotówki, jaką trzeba na nie wydać. Jesteśmy przekonani, że uporają się z niejedną droższą konstrukcją o podobnej budowie i wieloma tradycyjnymi zestawami stereo.

Ancient Audio Studio Oslo – niewielkie aktywne kolumny. Test (1)

dla kolumn aktywnych Ancient Audio Studio Oslo

Do testów dostarczył:

Ancient Audio Studio Oslo – niewielkie aktywne kolumny. Test (2)

Ancient Audio

Ancient Audio Studio Oslo
Cena: 1999 zł

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.