Audio Show 2012 – fotorelacja z drugiej co do wielkości wystawy sprzętu audio w Europie

Z kamerą wśród drogiego audio

Dawid Grzyb
Audio Show 2012 – fotorelacja z drugiej co do wielkości wystawy sprzętu audio w Europie

Polak potrafi, jak to mawiają. Praktycznie w każdej dziedzinie mamy coś do powiedzenia, wszędzie chcemy być obecni. Nie inaczej jest ze sprzętem audio, zarówno jeśli chodzi o jego produkcję, jak i sposób prezentowania. Ci z Was, którzy śledzą rynek tych urządzeń, z pewnością wiedzą, że w nadwiślańskim kraju nie brakuje zdolnych konstruktorów, których produkty powiązane z muzyką są rozpoznawane na całym świecie, a Ancient Audio i projekt Lampizator to tylko dwa przykłady z wielu.

1

Wstęp

Polak potrafi, jak to mawiają. Praktycznie w każdej dziedzinie mamy coś do powiedzenia, wszędzie chcemy być obecni. Nie inaczej jest ze sprzętem audio. Ci z Was, którzy śledzą rynek tych urządzeń, z pewnością wiedzą, że w nadwiślańskim kraju nie brakuje zdolnych konstruktorów, których produkty powiązane z muzyką są rozpoznawane na całym świecie, a Ancient Audio i projekt Lampizator to tylko dwa przykłady z wielu.

Polska słynie też z tego, jak prezentuje się u nas sprzęt audio, a to za sprawą corocznej wystawy Audio Show. Na blisko trzech tysiącach metrów kwadratowych, w trzech warszawskich hotelach, od wielu lat swoje produkty pokazują najwięksi i najbardziej znani producenci oraz ich lokalni dystrybutorzy. Audio Show uchodzi za drugą w Europie pod względem rangi imprezę tego typu, zaraz po High End Munich, oraz trzecią co do wielkości.

W trzech hotelach: Bristolu, Golden Tulipie i Radisson Blu Sobieskim, swoje produkty wystawia w sumie kilkaset firm. Rozpiętość cenowa gotowych do odsłuchu zestawów jest bardzo duża, od kilku tysięcy złotych do nawet kilku milionów, i tych drogich jest bardzo dużo, wręcz większość. Na tegoroczne Audio Show też się wybraliśmy, a to, co zobaczyliśmy, przedstawiamy na dalszych stronach. Zaznaczamy jednak, że to tylko fragment imprezy – jest zbyt duża, by dało się wszystko obejrzeć w ciągu dwóch dni.

Waszym zdaniem

om3ga8900

Co do samej fotorelacji jest OK. Natomiast mam kilka 'ale', mianowicie: wspominacie na pcozatku o polskiej mysli technicznej, faktycznie na polu audio polacy maja co pokazac, zaś w samej relacji polskiego akcentu (mimo ze jest) to jednak mało ;) Sam tytul tez wprowadza w blad, bo art dotyczy ledwie 1/3 całosci a sugeruje a co innego ;) Jako ze wystawa odbywa sie na waszym podworku to mozna bylo wyslac nawet 2 czy 3 osoby z aparatem ;) Słuszna uwaga co do akustyki hotelowej, jednak nazwanie paneli akustycznych jako 'przyozdobienie' średnio tu pasuje, mimo tego, ze potrafia wygladac estetycznie to ich glowne zadanie jest nieco inne niz pelnienie funkcji ozdoby w pokoju/sali. Zaś sam ton fotorelacji jest w stylu: 'fajnie gra, ale i tak was nie stac', a chyba nie o to tu chodzilo. Mozna tez zlozyc fajny system nie wydajac minimum pol miliona zl, a takie wrazenie sie odnosi czytajac tekst.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.