Bose Lifestyle 135 - test bardzo drogiego zestawu kina domowego

Sposób na poprawę dźwięku z telewizora... za ponad 10 000 zł

Dawid Grzyb
Bose Lifestyle 135 - test bardzo drogiego zestawu kina domowego

Większość z nas, gdy po raz pierwszy spojrzy na cenę testowanego przez nas zestawu kina domowego pomyśli: "absurdalnie drogi". Cóż, produkt cieszącej się poniekąd dobrą opinią marki Bose do tanich z pewnością nie należy. Naszym zadaniem jest wyjaśnienie kwestii absurdalności kwoty, jaką nabywca zestawu Bose LifeStyle 135 musi wysupłać z portfela. Może jednak słowo "absurd" nie będzie tu właściwe? Przekonajmy się.

5

Testowane produkty:

Wstęp, opakowanie, dodatki oraz dane techniczne

Soundbary to niepozorne, pisząc w sposób bardziej bezpośredni - proste urządzenia, przynajmniej w teorii. Praktyka pokazuje coś zupełnie innego. Zaczyna się niewinnie, naprawdę, do jednej "grającej listwy" zostaje dorzucona okazjonalnie lampa elektronowa lub wyszukane podstawki, czasem istnieje możliwość rozdzielenia jej na kilka części w celu otrzymania np. trzech kolumn i tak dalej, wariacji jest sporo, co producent to inna fanaberia. Ale to wszystko dzieje się w obrębie jednego urządzenia, nie komplikuje znacząco całego systemu, bo sposób podłączenia go do telewizora pozostaje bez zmian.

Dalej jest ciekawiej, soundbar jest wzbogacony o dodatkowe urządzenia, najczęściej kolumnę niskotonową lub subwoofer, jak kto woli. Zatem mamy już dwa urządzenia, które się ze sobą łączy, jedno bez drugiego nie istnieje. Ale czasem w zestawie znaleźć można coś jeszcze, w przypadku firmy Bose jest to tzw. jednostka sterująca, która ciężarem oraz gabarytami przypomina konsolę Sony PlayStation 4, więcej o niej dowiecie się kilka stron dalej. Zatem mamy w sumie trzy urządzenia, które się bez siebie nie potrafią obejść, ale nie to jest najciekawsze. Za model Bose Lifestyle 135 trzeba zapłacić ponad 11 000 zł. Zaciekawieni? My też.

Opakowanie produktu Bose'a nie zdradza, że ma się do czynienia z czymś naprawdę drogim, wartym wspomnianych wyżej pieniędzy. Jest to zwykły, tekturowy karton, od środka wyłożony styropianowymi formami, w które wpasowano urządzenia. Ale z pewnością da się je wykorzystać więcej niż raz.

Bose lifestyle 135

Dodatków nie brakuje, w komplecie znalazła się cała masa niezbędnego okablowania, antena radiowa oraz stacja dokująca dla urządzeń Apple'a.

Bose lifestyle 135

Dołączony do zestawu zasilacz jest ciężki, choć niewielki. Ba nietypowy wtyk, co nas nie dziwi, to częsta praktyka w sprzętach Bose'a.

Bose lifestyle 135

Pilot zdalnego sterowania jest ciężki, duży i ma więcej guzików niż jest potrzebne. Dobrze leży w ręku, no i ma monochromatyczny wyświetlacz, dawno tego nie widzieliśmy.

Bose lifestyle 135

Pasmo przenoszenianieznane
Wysokość12,4 cm
Czas ładowania0 h
Gwarancja producenta24 miesiące
Waga16000 g
Rekomendowana moc wzmacniaczastosowny jest zamontowany w urządzeniu
Długość6,1 cm
Stosunek sygnału do szumu0 dB
Typ konstrukcjiaktywny soundbar plus aktywna kolumna niskotonowa
Szerokość93,5 cm
Impedencja0 Ohm

Waszym zdaniem

szyna200

No sprzęt pierwsza klasa. Jednak z tego co widzę to jest sposób na niższą cenę. Na Amazonie jest za 2,500 $ czyli 7,500 zł http://amzn.to/1ad5E9W Mysle, że warto sprowadzić to cacko niż dawać zarobić naszym kilka tyś

DominoKNS00

99,99% ludzi nie usłyszy różnicy miedzy głośnikami za 2000 a tymi 95% między tymi a takimi za 1000 Tych pozosatałych0,01% znajdzie lepsze w tej cenie odpowiedz więc jest jasna.

wookash00

Bose - firma z tych co golą frajerów wciskając im sprzęt co najwyżej średniej jakości w cenie prawdziwego Hi-Fi. Marketing sprawił, że Audi czy inne wieśwageny chwalą się, ze mają na pokładzie Bose, a ludzie lgną do tego jak ćmy do światła. Dla każdego "siedzącego w temacie" to raczej antyreklama - 25 % ceny za sprzęt, 75% za znaczek

natalka201300

A co myślicie o B&O, lub Hermmanie w aucie?

wookash00

B&O to firma raczej "dizajnerska", w uproszczeniu: biorą gotowe rozwiązania od czołowych producentów i wstawiają w swoje obudowy. Np. ichnie telewizory plazmowe to współcześnie Panasonic. Jakość oczywiście b. wysoka, ale potencjalny kupiec musi zadecydować, czy chce kupić zwykłego Panasa, czy zapłacić 5 x tyle za znaczek i wygląd B&O. Harman Kardon - porządny producent sprzętu audio. Znany z rzetelności w podawaniu danych technicznych. W kinie domowym konkurent dla firm jak Yamaha czy Denon

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.