Braun Series 3 310s Wet&Dry - testujemy golarkę elektryczną

Marek Kowalski
Braun Series 3 310s Wet&Dry - testujemy golarkę elektryczną

Golarki elektryczne to sprzęt, który w zamyśle producenta ma pomóc mężczyźnie w regularnym goleniu. Jedni uznają ten sprzęt za absolutnie niezbędny, inni preferują tradycyjne metody. Nie zmienia to faktu, że na rynku mamy bogatą ofertę golarek różnych producentów. My mieliśmy okazję przyjrzeć się dokładniej produktowi niemieckiej firmy Braun. Zapraszamy do recenzji golarki elektrycznej Braun Series 3 310s Wet&Dry.

0

Sprzęt, który otrzymaliśmy do testów to zasilana akumulatorowo elektryczna golarka z foliowym systemem tnącym umieszczonym na wymiennej kasecie. Urządzenie jest promowane przez producenta jako sprzęt bezwzględny dla zarostu lecz łagodny dla skóry. Dla nas i - naszym zdaniem - dla konsumentów bardziej istotna od marketingowych stwierdzeń jest funkcjonalność i skuteczność urządzenia. Posiadając sprzęt na miejscu mogliśmy to dokładnie sprawdzić. Dla tych, co nie chcą/nie lubią dużo czytać, już na wstępie zdradzamy: golarka Brauna jest warta zakupu. Zacznijmy tradycyjnie - od wyposażenia zestawu sprzedażowego.

Braun Series 3 310s Wet&Dry - opakowanie i zawartość

Braun-Series-3-310s-Wet&Dry---01

Golarka trafiła do naszej redakcji w oryginalnym opakowaniu sprzedażowym. Pudełko z produktem jest - co ważne - zapieczętowane (dokładniej: zaklejone) dzięki czemu nabywca ma gwarancję, że otrzymuje produkt na pewno nie używany. W przypadku sprzętu osobistego użytku, do jakiego z pewnością zalicza się golarki, ma to znaczenie. Estetyczne pudełko zawiera podstawowe i najważniejsze - zdaniem producenta - informacje na temat urządzenia. Możemy się dowiedzieć, że sprzętu można używać zarówno na sucho, jak i na mokro. To duża zaleta i oszczędność czasu, kiedy możemy się ogolić np. biorąc prysznic.

Braun-Series-3-310s-Wet&Dry---02

Wewnątrz opakowania schludnie, ale niezwykle skromnie. Zafoliowany zasilacz pełniący również rolę ładowarki golarki oraz sama golarka w ochronnej gąbce. W przedniej części pudełka, mimo wyraźnie wyciętej przegródki nie znaleźliśmy nic.

Braun-Series-3-310s-Wet&Dry---03

Tak prezentuje się kompletny zestaw Braun Series 3 310s Wet&Dry. Golarka z dodatkową nasadką ochronną, wspomniany już zasilacz/ładowarka oraz wielojęzyczna (w tym również po polsku) instrukcja obsługi. Zestaw jest bardzo skromny. Nie znaleźliśmy tu np. dodatkowego pokrowca podróżnego na golarkę czy choćby szczoteczki do czyszczenia urządzenia (oczywiście szczoteczką nie wolno czyścić kasety tnącej. Nie pozostało nam nic innego jak zabrać się za golenie.

Braun Series 3 310s Wet&Dry - funkcje i testy praktyczne

Braun-Series-3-310s-Wet&Dry---04

Golarka Brauna jest bardzo dobrze dopasowana do dłoni. Jest relatywnie nieduża, co czyni ten sprzęt użytecznym gadżetem pomagającym zachować higienę w podróży. Jedyne do czego moglibyśmy się przyczepić już na tym etapie, to brak gumowanych wykończeń po bokach golarki (tam, gdzie obudowa jest niebieska). Owszem, tworzywo z którego wykonana jest golarka jest w tym miejscu jakby delikatnie frezowane, ale naszym zdaniem to trochę za mało. Zwłaszcza, że mamy tu do czynienia ze sprzętem, którego można używać na mokro. Trzymanie golarki jedynie za boki, mokrą dłonią, nie jest zbyt pewne. Wystarczy jednak przełożyć podczas golenia kciuk na przednią część golarki (pod przycisk włącznika urządzenia). Tam zastosowano już gumowaną powłokę znacznie poprawiającą chwyt.

Braun-Series-3-310s-Wet&Dry---05

Dużą zaletą golarki Brauna jest ruchomość kasety tnącej na boki. Zakres ruchu jest nieduży, ale wystarczający by ułatwić golenie. Co ważne, kaseta tnąca wyposażona jest w dwie folie tnące, pomiędzy którymi dodatkowo umieszczono trymer pozwalający przyciąć zbyt długie włoski. Każda z folii jest ruchoma niezależnie.

Braun-Series-3-310s-Wet&Dry---06

Golarka bezpośrednio wyjęta z opakowania jest w niewielkim stopniu naładowana. Zwykle sprzęt zasilany akumulatorowo należy bezpośrednio po wyjęciu z opakowania podłączyć do zasilania. W przypadku golarki Brauna jest ona wstępnie na tyle podładowana, że wystarczy to na szybkie pojedyncze golenie. Naładowanie golarki Braun Series 3 310s Wet&Dry do pełna wymaga około godziny. O fakcie ładowania/rozładowania jesteśmy powiadamiani za pomocą pojedynczej diody umieszczonej na obudowie golarki. Golarka Brauna jest też wyposażona w funkcję szybkiego ładowania. To bardzo przydatna rzecz, zwłaszcza dla tych bardziej roztargnionych, którzy mogą zapominać o pełnym naładowaniu sprzętu. Nawet w przypadku kompletnie rozładowanego urządzenia wystarczy podłączyć golarkę Brauna na 5 minut do zasilania, by akumulatory otrzymały porcję energii wystarczającą na jedno golenie.

Golarka jest przystosowana do pracy z szerokim zakresem napięć, to kolejny argument za tym, by polecić ten sprzęt osobom często podróżującym - golarka może być ładowana zarówno prądem o napięciu 110 V (taki jest np. w Stanach Zjednoczonych) jak i europejską siecią o napięciu 220-240 V.

Braun-Series-3-310s-Wet&Dry---08

Czy golarka Brauna sprawdza się w boju? Tak. Przy czym od razu warto zaznaczyć, że w przypadku naszego testera, dysponującego grubym i sztywnym zarostem zdecydowanie lepiej golić na mokro. Opcjonalnie można użyć żelu bądź pianki zmiękczającej zarost, niemniej golenie na mokro jest po prostu wygodniejsze i skuteczniejsze. Choć, gdy trzeba sięgnąć po golarkę i szybko doprowadzić zarost do ładu np. przed ważną prezentacją, to i na sucho urządzenie się sprawdzi. 

Braun Series 3 310s Wet&Dry - konserwacja sprzętu

Braun-Series-3-310s-Wet&Dry---10

O czasach ładowania golarki już wspomnieliśmy. Podczas naszych testów sprzęt ładowaliśmy do pełna kilkukrotnie i za każdym razem czas ładowania oscylował wokół jednej godziny. Pamiętajmy też o funkcji szybkiego ładowania - 5 minut ładowania wystarczy, by akumulatory dostarczyły energii na pojedyncze golenie.

Braun-Series-3-310s-Wet&Dry---11

Czyszczenie golarki jest bardzo łatwe. Kasetkę tnącą można łatwo zdjąć z golarki o opłukać pod bieżącą wodą. Dotyczy to również całej golarki. To w części wyjaśnia brak szczoteczki w zestawie - łatwiej po prostu ten sprzęt spłukać wodą niż męczyć się ze szczoteczką. 

Braun Series 3 310s Wet&Dry - specyfikacja techniczna

 • Typ urządzenia: elektryczna golarka akumulatorowa
 • System tnący: foliowy (dwie folie tnące)
 • Ruchoma kaseta tnąca: tak
 • Wymienna kaseta tnąca: tak
 • Wbudowany trymer: tak (w kasecie tnącej pomiędzy foliami)
 • Dodatkowy trymer: brak
 • Praca na sucho i na mokro: tak
 • Golenie bezprzewodowo: tak
 • Golenie przy podłączeniu zasilania kablem: tak
 • Certyfikat wodoszczelności: IPX7 (odporność zanurzenia do 5 metrów)
 • Można używać pod prysznicem: tak
 • Typ akumulatora: NiMh
 • Funkcja szybkiego ładowania: tak (5 minut ładowania starczy na jedno golenie)
 • Czas pełnego naładowania: 1 godzina
 • Wyświetlacz: pojedyncza dioda
 • Sygnalizacja naładowania/rozładowania: tak
 • Powłoka antypoślizgowa: częściowo (od frontu wraz z przyciskiem włącznika)
 • Automatyczne dostosowanie do napięcia 100 - 240V: tak

Braun Series 3 310s Wet&Dry - podsumowanie

Testowana golarka to sprzęt szczególnie godny polecenia osobom podróżującym: niewielkie gabaryty, adaptacyjne zasilanie, możliwość szybkiego ładowania, praca na sucho i na mokro, bardzo wygodna konserwacja, czyszczenie i obsługa, a przy tym przyzwoita skuteczność. Paradoksalnie brak akcesoriów w kontekście podróży też jest zaletą, bo nie musimy zabierać ze sobą mnóstwa dodatków. Wystarczy sama golarka.

Testowaną golarkę Braun Series 3 310s Wet&Dry znaleźliśmy najtaniej w sklepie Electro.pl, w którym sprzęt wyceniono na kwotę 249 zł. Ale mamy dla Was też niespodziankę: do końca lipca 2017 roku trwa promocja na wybrane produkty marki Braun. Dotyczy to również testowanego przez nas modelu Braun Series 3 310s Wet&Dry. Osoby, które zdecydują się na zakup tej golarki mogą liczyć na częściowy zwrot kosztów zakupu. W przypadku testowanego przez nas modelu wyniesie on 50 zł. Tym samym otrzymujemy naprawdę przyzwoitą golarkę za kwotę poniżej 200 zł. To bardzo dobra cena jak na tę klasę sprzętu.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.