Chłodziarko-zamrażarka Samsung RF24FSEDBSR - test urządzenia

Chłodny powiew luksusu

Agnieszka Serafinowicz
Chłodziarko-zamrażarka Samsung RF24FSEDBSR - test urządzenia

Chłodziarko zamrażarki typu Side-by-Side lub French Door, które najczęściej nie są już tylko zwykłymi lodówkami, ale wyspecjalizowanymi urządzeniami z wbudowanym dystrybutorem wody, kostkarką do lodu oraz szeregiem dodatkowych funkcji i udogodnień są dobrym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni w dużej kuchni. Czy jednak takie rozwiązanie jest w pełni funkcjonalne? Sprawdziliśmy w profesjonalnych testach.

1

Testowane produkty:

Lodówka - rzecz niezbędna

Zależnie od preferowanego stylu życia ludzie z reguły dzielą się na tych, którzy mają w lodówce światło i dużo miejsca, albo rozgardiasz spowodowany nadmiarem wszelkiego rodzaju pożywienia i napojów, jakie w urządzeniu starają się pomieścić. Marzenia o większej chłodziarce czy zamrażarce często bywają brutalnie ograniczone metrażem bądź - zwłaszcza w bloku - funkcjonalnością kuchni, w którą nie zawsze mamy szanse wkomponować wszystkie urządzenia takich rozmiarów, jakich byśmy sobie życzyli.

Jeśli już ktoś dysponuje dużą ilością wolnego miejsca niejednokrotnie pojawia się dylemat – kupić tzw. „zwykłą” lodówkę większych rozmiarów, czy może pokusić się o bardziej wyspecjalizowane urządzenie, z wbudowanym dystrybutorem zimnej wody, kostkarką do lodu czy szeregiem innych udogodnień.

Wśród tego typu urządzeń prym wiodą lodówki typu Side by Side lub French Door, które są wystarczająco duże, by pomieścić w sobie niezbędne dodatkowe elementy wyposażenia przystosowujące urządzenie do pełnienia specjalistycznych funkcji.
Duża lodówka, duży zamrażalnik, dodatkowe komory z oddzielną regulacją temperatury, kostkarka do lodu, dystrybutor wody w jednym urządzeniu to na pewno wygoda, ale też większy jednorazowy wydatek (ewentualnie raty) i większe rachunki za prąd. Rozpiętość cenowa wśród tego typu urządzeń jest bardzo duża - koszt ich zakupu waha się od ok. 3 do nawet kilkunastu tysięcy złotych. A co otrzymujemy w zamian? Sprawdziliśmy w praktyce, czego możemy się spodziewać po jednym z luksusowych, najdroższych produktów AGD koreańskiego producenta - lodówce typu French Door model Samsung RF24FSEDBSR.

Waszym zdaniem

Deepi00

Przykro mi ale dla mnie lodówki Samsunga to badziew. Posiadam takową i byłam z niej zadowolona do momentu przekonania się z jak kiepskich materiałów jest wykonana. System no frost dla mnie rewelacja, lodówka ponoć powleczona jest w środku jakimiś jonami srebra co ma powodować jej antybakteryjność, cóż z tego sokoro lodówka pęka w szwach dosłownie. Plastik w środku z dnia na dzień zaczął się po prostu rozłazić. Serwis oczywiście pogwarancyjny stwierdził, że wina złej jakości materiału. Samsung się wypiął i miał prawo bo lodówka po gwarancji, wada fabryczna już ich nie interesuje. Ja Samsunga nie polecam i koniec!!! A jeśli chodzi o prestiż no cóż to nie ta półka i nie ta nazwa:)

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.