Dune HD Base 3D - test wysokiej klasy odtwarzacza filmów

Multimedia 2D i 3D na wielkim ekranie

Krzysztof Opacki
Dune HD Base 3D - test wysokiej klasy odtwarzacza filmów

Odtwarzacze do filmów podłączane do telewizora to segment dla klientów którzy wiedzą czego oczekiwać. Odtwarzacze ostatnio dostępne na rynku można podzielić na dwie grupy - lekkie, często przenośne urządzenia typu SmartTV z systemem Android i urządzenia stacjonarne - zwykle wyposażone w wysokiej jakości komponenty i dostarczane z własnym oprogramowaniem. Takim właśnie, należącym do tej drugiej grupy odtwarzaczem jest Dune HD Base 3D.

0

Testowane produkty:

Dune HD Base 3D - wygląd i możliwości

Odtwarzacz Dune HD Base 3D wygląda jak typowy sprzęt HiFi. Obudowa jest w całości metalowa, dodatkowo przód wykonano ze szczotkowanego aluminium. Pod względem stylistycznym producent stara się stworzyć wrażenie, że korzystamy ze sprzętu wysokiej klasy.

DuneHDBase3D

Odtwarzacz Dune HD Base 3D

Do zestawu dołączono sporo kabelków i dodatków. Można powiedzieć że ich ilość jest dość adekwatna to klasy produktu.

DuneHDBase3D

Dołączone akcesoria

Wśród nich między innymi przewód HDMI, kabel sieciowy, kabel composite, antenka WiFi, kabelek sieciowy, instrukcje

DuneHDBase3D

Pilot zdalnego sterowania

Jest także pilot, wyposażony w taką ilość przycisków, że można się zastanawiać czy to jeszcze odtwarzacz czy już multimedialny kombajn. Przyciski mają wyczuwalny skok, i są wygodne w użytkowaniu.

DuneHDBase3D

Złącza na tylnym panelu odtwarzacza

Z tyłu urządzenia złącz jest dość sporo. Dźwięk można przesyłać do zestawów kina domowego poprzez złącze S/PDIF optyczne lub elektryczne. Do sieci urządzenie można podłączyć przez sieć WiFi (standardy 802.11b/g/n) lub przez klasyczny, przewodowy LAN (gniazdo Ethernet). Do telewizora (względnie monitora lub projektora) sygnał jest przesyłany poprzez złącze HDMI, component lub composite (dla starszych telewizorów). Są także dwa porty USB.

Urządzenie ma również funkcję nagrywania na dysk twardy. Jednak standardowo Dune HD Base 3D nie jest wyposażany w tuner DVB-T. Ten trzeba dokupić oddzielnie, podłączany do portu USB. To nieco dziwne w przypadku sprzętu w tej klasie cenowej.

Z przodu urządzenia znajduje się między innymi kieszeń załadunkowa na dysk twardy 3,5".

DuneHDBase3D

Miejsce na twardy dysk

Ale nie zabrakło tutaj także przycisków do obsługi odtwarzacza, slotu kart SD/SDHC, portu USB oraz wyświetlacza alfanumerycznego.

DuneHDBase3D

Przedni panel

DuneHDBase3D

Wyświetlacz LCD

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.