Dune HD Base 3D - test wysokiej klasy odtwarzacza filmów

Multimedia 2D i 3D na wielkim ekranie

Krzysztof Opacki
Dune HD Base 3D - test wysokiej klasy odtwarzacza filmów

Odtwarzacze do filmów podłączane do telewizora to segment dla klientów którzy wiedzą czego oczekiwać. Odtwarzacze ostatnio dostępne na rynku można podzielić na dwie grupy - lekkie, często przenośne urządzenia typu SmartTV z systemem Android i urządzenia stacjonarne - zwykle wyposażone w wysokiej jakości komponenty i dostarczane z własnym oprogramowaniem. Takim właśnie, należącym do tej drugiej grupy odtwarzaczem jest Dune HD Base 3D.

0

Testowane produkty:

Oprogramowanie odtwarzacza i jego funkcje dodatkowe

Wewnętrzne oprogramowanie testowanego odtwarzacza to autorski twór inżynierów z firmy Dune HD. Już na starcie jest ono bardzo bogate w funkcje, ale faktem jest, że podobnie jak w każdym zamkniętym rozwiązaniu, nie mamy co liczyć na pluginy opracowane przez społeczność użytkowników. Dune HD Base 3D obsługuje wiele rosyjskich serwisów VOD, ale polskiego serwisu Ipla czy TVN Playera na odtwarzaczu na tą chwilę nie uświadczymy. Funkcje sieciowe tego urządzenia są zatem w naszej rzeczywistości poważnie ograniczone.

DuneHDBase3D

Materiał można przesyłać strumieniowo z sieci lokalnej - czyli np. z kolekcji filmów na NASie, laptopie lub komputerze. I co ciekawe odtwarzacz robi to bez problemu nawet przy sieci WiFi 802.11n. Nawet przy przewijaniu z maksymalną prędkością (16x) urządzenie stosuje takie algorytmy że całość przebiega płynnie nawet przy maksymalnej szybkości przewijania (x16).

DuneHDBase3D

Przeglądarka sieci jest bardzo intuicyjna. Folder, w którym przechowujemy pliki do odtworzenia nie może być zabezpieczony żadnym hasłem - wtedy odtwarzacz Dune HD go nie "zobaczy".

DuneHDBase3D

Odtwarzacz obsługuje także radio poprzez internet - znajduje bez problemu wszystkie polskie stacje.

Obsługiwana jest także jedna z najbardziej znanych "centrali radiowych" w internecie - Shoutcast. Bez problemu można posłuchać ulubionej muzyki przesyłając ją strumieniowo z internetu.

DuneHDBase3D

Wtyczek które możemy zainstalować w odtwarzaczu jest całe mnóstwo:

DuneHDBase3D

Wśród nich są konkretne aplikacje (niestety, głównie rosyjskie i dla nas nie przydatne) - ale także proste gry stworzone we flashu. Jest również Youtube - obsługujący playlisty i ulubione. Nie ma problemu z odnalezieniem swoich ulubionych filmów, teledysków czy seriali.

DuneHDBase3D

W pluginie YouTube jest też sekcja najbardziej popularnych filmów. Niestety chyba także nieco zbytnio "zrusyfikowana" jak na nasze warunki.

DuneHDBase3D

Podsumowując użyteczność oprogramowania odtwarzacza, można mieć pewne wątpliwości czy jest ono dobrze dostosowane do naszych warunków. Gdyby to był Android, nie byłoby problemu z pobraniem aplikacji dostarczającej polskie treści, np. Ipla). Niestety, twórcy Dune HD Base 3D zdecydowali się na zamknięty system i choć deklarują, że pracują nad Netflix oraz XBMC, to jak na nasze warunki to dalej za mało.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.