Electrolux Z8870C UltraOne – test odkurzacza

Odkurzanie z nawigacją

Magdalena Seweryn
Electrolux Z8870C UltraOne – test odkurzacza

Jaki jest idealny odkurzacz? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dla jednych ważna będzie cicha praca urządzenia, dla innych niewielkie rozmiary, jeszcze inni docenią przede wszystkim skuteczne filtry. Rynek AGD oferuje tak wiele sprzętów do sprzątania, że można się pogubić: odkurzacze bezworkowe, wodne, piorące, pionowe… Nadal dużą część stanowią te klasyczne, z papierowymi lub materiałowymi workami na kurz, choć i tutaj producenci prześcigają się w nowych, zwracających uwagę rozwiązaniach. Mają one ułatwiać sprzątanie, które dla większości stanowi przykry obowiązek.

3

Testowane produkty:

Wstęp

Dziś przedstawimy Czytelnikom klasyczny odkurzacz firmy Electrolux. Model Z8870C z linii UltraOne ma kilka cech, które odróżniają go od „kolegów” ze sklepowej półki.

Electrolux ZZ8870C

Waszym zdaniem

darius_196900

Mam odkurzacz z serii ultra one już około 4 lat co prawda model 8810,model ten jest bardzo podobny do w/w, i dlatego z perspektywy czasu mogę wystawić mu jakąś opinię,a więc kiedy go kupiłem zachwycałem się jakością wykonania,tak mi się przynajmniej wtedy wydawało,po około 8 miesiącach popękała główna szczotka,została wykonana z bardzo cienkiego plastiku i pęka w miejscu połączenia z kołami,oczywiście serwis nie wymienia szczotek w ramach gwarancji,koszt takiej szczotki to 150 zł w serwisie, na allegro chyba 130 zł,po około 10 miesiącach popękała dodatkowa szczotka ta trzy w jednym ,nie wiem jaki jest jej koszt bo nie będę jej wymieniał,następna sprawa to dostępność i cena worków do tego modelu tych 5 litrowych,z tego co wiem dostępne są tylko w Euro agd za 30 zł za 3 szt.lub w internecie za ponad 40 zł z kosztami wysyłki,jedyny plus jaki widzę po ponad dwu letnim okresie eksploatacji to siła ssania,jest faktycznie imponująca,ale jakość materiałów,serwis,worki to porażka za odkurzacz za ponad 600 zł,mam nadzieję że moja opinia pomoże komuś w wyborze,pozdrawiam.

kayron00

Przerost formy nad treścią. Brak przystawki i ustawień do odkurzania psa, mój pies uwielbia być odkurzany, Piszę całkiem serio. Ogólnie odkurzacz, który osobiście bym omijał szerokim łukiem, za dużo elektroniki tam siedzi, strach pomyśleć o kosztach naprawy. Dobry odkurzacz to taki co się go da rozebrać, naprawić i z powrotem złożyć dwoma śrubokrętami. Samsung miał taki bez workowy, naprawiałem pewnej pani z pracy. Dosłownie idealnie zaprojektowana maszyna, wszystko dało się bez problemu rozebrać i naprawić. Taki powinien być właśnie odkurzacz, aby facet umiał go naprawić w domu.

wlodek3700

Ultra One Z8870 używam ponad dwa lata, sprawuje się bez problemu jedynie uszkodzeniu uległa turbo szczotka, nie wiem czy to wina moich dzieci czy słaby materiał/ pękła przy nasadzie/. Próbowałem ją wymienić na gwarancji koszt 450 zł uważam że za dużo. Poza tym mam wiele zastrzeżeń do głównego serwisu w Warszawie, Pani z którą rozmawiałem telefonicznie pracuje tam chyba za karę, opryskliwa i arogancka zupełne przeciwieństwo serwisu w Rzeszowie gdzie odmówiono wymiany na gwarancji lecz zrobiono to z grzecznie i z kulturą. Szkoda ,mam sześć urządzeń AGD firmy Electrolux i firma mogła by się postarać.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.