Goldenote HP-7 i M-7 – wzmacniacz dzielony włoskiego producenta. Test

Włoskie mikrusy

Dawid Grzyb
Goldenote HP-7 i M-7 – wzmacniacz dzielony włoskiego producenta. Test

Wzmacniacz dzielony to po prostu zestaw kilku urządzeń w oddzielnych obudowach, które spełniają tę samą funkcję co wzmacniacze zintegrowane. W segmencie względnie taniego sprzętu audio takie rozwiązania są raczej rzadkością. Do testów otrzymaliśmy wyjątkowy system, któremu zdecydowanie warto przyjrzeć się z bliska.

0

Testowane produkty:

Wstęp

Domowy tor audio zazwyczaj składa się ze źródła, czyli DAC-a, transportu w postaci komputera lub odtwarzacza płyt kompaktowych oraz wzmacniacza zintegrowanego, czyli kilku urządzeń w jednym. Najczęściej „integra” to zamknięty w jednej obudowie przedwzmacniacz oraz końcówki mocy, chociaż może mieć na przykład wbudowany tuner, a to tylko jedna z wielu możliwych dodatkowych funkcji, przy czym sporo zależy od upodobań producenta.

Często umieszczenie paru urządzeń w jednym wymaga kompromisu, dlatego zapaleńcy najczęściej wolą kupić osobno monofoniczne końcówki mocy lub wzmacniacz stereo oraz przedwzmacniacz, który odbierze sygnał ze źródła i prześle go dalej. Lecz nie ma róży bez kolców. Zazwyczaj komplikuje to system, zamiast jednego urządzenia jest kilka, a cena takiego zestawu jest dużo wyższa od ceny sprzętu zintegrowanego.

Firma Goldenote wprowadziła niedawno kilka nowych modeli z serii Micro Line. Łączy je wygląd, niewielkie wymiary, podobno całkiem niezłe możliwości oraz niewygórowana cena. Niedawno przetestowane przez nas urządzenia amerykańskiego NuForce’a mogły niejednego Czytelnika przyprawić swoimi metkami o ból głowy, dlatego dzisiaj zdecydowaliśmy się przedstawić produkt podobny, ale znacznie tańszy: parę monobloków M-7 oraz przedwzmacniacz i wzmacniacz słuchawkowy w jednym, HP-7.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.