Goldenote HP-7 i M-7 – wzmacniacz dzielony włoskiego producenta. Test

Włoskie mikrusy

Dawid Grzyb
Goldenote HP-7 i M-7 – wzmacniacz dzielony włoskiego producenta. Test

Wzmacniacz dzielony to po prostu zestaw kilku urządzeń w oddzielnych obudowach, które spełniają tę samą funkcję co wzmacniacze zintegrowane. W segmencie względnie taniego sprzętu audio takie rozwiązania są raczej rzadkością. Do testów otrzymaliśmy wyjątkowy system, któremu zdecydowanie warto przyjrzeć się z bliska.

0

Testowane produkty:

Podsumowanie

Wzmacniacze dzielone to raczej sprzęt zarezerwowany dla bardziej zamożnej klienteli. O ile przedwzmacniacz można kupić stosunkowo tanio, o tyle monofoniczne końcówki mocy to zazwyczaj spory wydatek, można by rzec podwójny. Wydanie kilku tysięcy złotych na jeden taki produkt nie jest czymś, co nie mieści się w głowie miłośnikowi audio. Tym bardziej cieszy seria Micro Line Goldenote’a, która udowadnia, że można względnie tanio, a naprawdę dobrze.

Para M7 oraz HP7 to dobre połączenie, które nie będzie się miało czego wstydzić nawet w starciu ze znacznie droższą konkurencją. A tej nie brakuje, niech za przykład posłuży przetestowany na łamach AGDLab.pl sprzęt amerykańskiego NuForce’a.

Umieszczenie monobloków w torze przynosi niemałą poprawę, a im dłużej się go słucha, tym bardziej bolesny jest powrót do wcześniejszej konfiguracji. Różnice są na tyle duże, że słychać je praktycznie od razu. Wzmacniacz słuchawkowy w HP7 okazał się niewiele gorszy od blisko dwukrotnie droższego rywala, a model Phoenix marki Audio-Gd naprawdę dobrze się dogadywał z czołowym produktem Sennheisera. Jednakże główna funkcja HP7 to przedwzmacniacz – pod tym względem urządzenie okazało się lepsze od naszego modelu odniesienia, „integry” Denona.

Cały zestaw Goldenote’a to wydatek rzędu 9 tys. zł. To niemała kwota, ale jeżeli się weźmie pod uwagę możliwości tego systemu, wydaje się jej wart. Ktoś, kto ma już przyzwoitą końcówkę mocy i chce ją wysterować, a przy okazji kupić wzmacniacz słuchawkowy, powinien dać HP7 szansę.

Do testów dostarczył:

Goldenote HP-7 i M-7 – wzmacniacz dzielony włoskiego producenta. Test (1)

Moje Audio

Goldenote HP-7
Cena: 2990 zł

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.