Goldenote HP-7 i M-7 – wzmacniacz dzielony włoskiego producenta. Test

Włoskie mikrusy

Dawid Grzyb
Goldenote HP-7 i M-7 – wzmacniacz dzielony włoskiego producenta. Test

Wzmacniacz dzielony to po prostu zestaw kilku urządzeń w oddzielnych obudowach, które spełniają tę samą funkcję co wzmacniacze zintegrowane. W segmencie względnie taniego sprzętu audio takie rozwiązania są raczej rzadkością. Do testów otrzymaliśmy wyjątkowy system, któremu zdecydowanie warto przyjrzeć się z bliska.

0

Testowane produkty:

Budowa – wnętrze

Do wnętrza HP-7 łatwo się dostać. Wystarczy pozbyć się kilku wkrętów, aby oczom ukazała się duża płytka drukowana z kluczową elektroniką, dwie mniejsze z baterią wejść i wyjść oraz kolejna, do której przymocowano gniazdo słuchawkowe.

Goldenote HP-7 i M-7 – wzmacniacz dzielony włoskiego producenta. Test (30)

Wszystkie gniazda zastosowane w produktach serii Micro Line dostarczył Neutrik, zarówno zewnętrzne XLR, jak i na przykład wewnętrzne o średnicy 6,3 mm.

Goldenote HP-7 i M-7 – wzmacniacz dzielony włoskiego producenta. Test (31)

Transformator toroidalny, w porównaniu z tym w M-7 jest niewielki. Nic dziwnego, w końcu przedwzmacniacz ma jedynie przekazać sygnał do monobloków, a do wysterowania słuchawek nie jest potrzebna duża moc.

Goldenote HP-7 i M-7 – wzmacniacz dzielony włoskiego producenta. Test (32)

Za działanie cyfrowego potencjometru odpowiada układ Texas Instruments Burr-Brown PGA23201. Kroków jest w sumie 200, a odstęp pomiędzy nimi to 0,5 dB. Producent twierdzi, że wzmacniacz słuchawkowy w HP-7 jest zdolny wysterować nawet 600-omowe słuchawki.

Goldenote HP-7 i M-7 – wzmacniacz dzielony włoskiego producenta. Test (33)

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.