Gorenje K57306AW – wolnostojąca kuchnia gazowo-elektryczna

Klasyczny wygląd kuchenki z nowoczesnym piekarnikiem elektrycznym

Adam Kwiatkowski
Gorenje K57306AW – wolnostojąca kuchnia gazowo-elektryczna

Klasyczna biel wraca do kuchni, różnokolorowe emaliowane elementy łączy się jako wykończenie. Gorenje wprowadza do swojej oferty sprzętów AGD kuchnię gazową z elektrycznym piekarnikiem. Białe panele pod palnikami z eleganckim, lakierowanym na czarno rusztem umieszczono nad piekarnikiem elektrycznym o klasie energetycznej A. 

0

Klasyczna kuchenka

Kuchnia K57306AW wyprodukowana przez Gorenje jest sprzętem wolnostojącym o solidnej konstrukcji. Pod płytą gazową znajduje się piekarnik elektryczny, pod którym jest szuflada. Płyta gazowa jest wyposażona w cztery palniki z zapalarką elektroiskrową. Biała emalia, którą sprzęt został pokryty, jest prosta w czyszczeniu. Czarny lakierowany ruszt jest lekki i zaprojektowano go pod kątem prostoty konserwacji.

Kuchnia może być zasilana gazem ziemnym lub podłączona do zbiornika z propanem-butanem. Aby przyłączyć ją do butli gazowej, należy zainstalować redukcję. Rura do podawania gazu ma średnicę 22 mm. W domu każdą kuchnię gazową powinien zainstalować specjalista, który ma uprawnienia gazownicze. Zasady umieszczania kuchenki w domu przewidują, że pomieszczenie będzie dobrze wentylowane, a płyta gazowa będzie stała przynajmniej 50 cm od okna. Zabezpiecza to przed ewentualnym zgaszeniem płomienia przez podmuch wiatru. Podczas korzystania z otwartego ognia, zarówno w kominkach, podgrzewaczach wody czy w kuchniach gazowych powstają szkodliwe dla zdrowia związki chemiczne, w tym tlenek węgla – czad. Dlatego w mieszkaniach, w których wykorzystywane są gazowe urządzenia grzewcze należy zainstalować czujniki czadu i dymu.

Piekarnik elektryczny pod płytą gazową należy włączyć do sieci energetycznej o napięciu przyłączeniowym 230 V. Wnętrze komory pieczenia emaliowano specjalną ceramiczną powłoką EcoClean, która zapobiega przywieraniu zabrudzeń i umożliwia czyszczenie piekarnika i blach za pomocą wygodnej funkcji AquaClean. Piekarnik wyposażono w efektywne źródła ciepła. Dwie główne grzałki, spodnią i górną, oraz w grzałkę infra i kołową. Umożliwiają one korzystanie z licznych programów piekarnika. Profile do wsuwania blach można wyjąć, co pomaga podczas czyszczenia wnętrza piekarnika. Wewnątrz umieszczono żarowe źródło światła. Do sterowania funkcjami piekarnika służą dwa pokrętła: lewe pozwala ustawić temperaturę, a prawe – sposób ogrzewania. Piekarnik można rozgrzać do 250 st. C. Można również ustawić niską temperaturę do podgrzewania produktów i naczyń. Zakres dostępnych temperatur od 50 do 250 st. C, z podziałką co 10 st. na regulatorze.

 

 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.