Haier HB25FSSAAA - test naprawdę dużej lodówki

Gdy masz naprawdę dużą rodzinę

Marek Kowalski
Haier HB25FSSAAA - test naprawdę dużej lodówki

Tym razem do naszej redakcji trafiło urządzenie stanowiące remedium na bolączki wszystkich użytkowników, którzy narzekają, że w ich lodówkach "nic się nie mieści". Oto Haier HB25FSSAAA, zdecydowanie największa lodówka, jaką mieliśmy okazję testować i jeden z największych modeli oferowanych na rynku. Na test tego sprzętu musieliśmy wyznaczyć specjalne pomieszczenie, ponieważ do zwykłych pomieszczeń redakcyjnych sprzęt nam się po prostu nie zmieścił. Niemniej udało się logistycznie wszystko dopiąć i mogliśmy dokładniej przyjrzeć się mocno ostatnio promowanej, gigantycznej lodówce Haier HB25FSSAAA.

1

"Stalowy" gigant

 

ukos

Haier HB25FSSAAA to wręcz podręcznikowy przykład lodówki typu french door. Urządzenia tej klasy charakteryzują się zauważalnie większymi rozmiarami zwłaszcza w stosunku do klasycznych lodówek typu combi, a w przypadku testowanego modelu mamy do czynienia z absolutnym rekordzistą pozostawiającym w tyle (pod względem rozmiarów) również lodówki typu side-by-side. Cechą szczególną lodówek typu french door jest wyróżniająca ten typ szerokość komory chłodziarki i zamrażarki. W przypadku lodówek side-by-side komory chłodziarki i zamrażarki oddzielone są pionowym słupkiem, tymczasem w lodówkach french door podział komór jest identyczny jak w przypadku tradycyjnych lodówek combi (chłodziarka na górze, zamrażarka na dole), z tą różnicą, że dostępna przestrzeń jest zauważalnie powiększona.

open2

Haier HB25FSSAAA to potężne urządzenie utrzymane w efektownej wizualnie stylistyce. Charakteryzuje je masywna, wręcz monolityczna bryła barwiona metalizowaną powłoką a'la stainless steel (barwa stali nierdzewnej) odporną na "odciski palców" i łatwą w czyszczeniu, dzięki której urządzenie prezentuje się elegancko i z pewnością nie będzie szpeciło kuchni, dodajmy - dużej kuchni. Do małej testowany sprzęt po prostu się nie zmieści.

haier0

haier1

Skoro mowa o gabarytach, Haier HB25FSSAAA ma szerokość 100,5 cm (tak, ponad metr!), wysokość 202,5 cm i głębokość 76 cm. Teoretycznie lodówka zmieści się przez standardowe drzwi (90 cm szerokości), owszem, pod warunkiem, że przed wejściem do domu lub mieszkania ją rozpakujemy i że zaraz za wejściem nie ma jakichkolwiek zakrętów. Manewrowanie tym ważącym blisko 200 kg kolosem wymaga naprawdę fachowej ekipy transportowej. To wyjaśnia czemu musieliśmy przeznaczyć na testy specjalnie przygotowane pomieszczenie. Sama lodówka też nie powinna stać w jakiejś wnęce czy blisko ścian ograniczających z boku dostęp do urządzenia. Producent zastrzega, że urządzenie powinno być oddalone od najbliższej ściany (dotyczy to również stropu) co najmniej o 10 cm. W praktyce zalecamy jeszcze większą przestrzeń. Chodzi nie tylko o zapewnienie odpowiedniej przestrzeni pozwalającej na właściwą wymianę cieplną z otoczeniem, ale także o to, że drzwi chłodziarki otwierają się na szerokość znacznie większą niż szerokość samego urządzenia i muszą się tak otwierać, jeżeli chcemy mieć możliwość np. wyciągnięcia szuflad z komory chłodziarki. 

Waszym zdaniem

wojtekww00

haier to kompletna porażka. PO 4 miesiącach pracy lodówka za 4 tysiące przestała pracować.Pani z serwisu uprzejma i po tygodniu przyjechał technik pobył 1 minutę i odjechał bo nie ma części.Na częsci czekam już czwrty !!! tydzień i nic.odradzam!!!!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.