Hegel H70 – test nietypowego wzmacniacza stereofonicznego

Norweskie wzmocnienie

Dawid Grzyb
Hegel H70 – test nietypowego wzmacniacza stereofonicznego

Zdecydowana większość osób będzie zadowolona ze sprzętu zintegrowanego. Kilka elementów toru audio zamkniętych w jednej obudowie to coś, co warto rozważyć w razie braku gotówki lub miejsca na osobne urządzenia. Jednakże miłośnicy audio najcięższego kalibru nie traktują takich rozwiązań na równi z wieloczęściowymi, kosztownymi zestawami. W nasze ręce trafił wzmacniacz zintegrowany norweskiego Hegla, który możliwościami może zawstydzić niejeden zauważalnie droższy model.

1

Testowane produkty:

Podsumowanie

W telegraficznym skrócie można by napisać, że Hegel H70 to świetny produkt. No bo cóż innego można powiedzieć o sprzęcie, który praktycznie na każdym polu radzi sobie wyraźnie ponadprzeciętnie? Ale przyjrzyjmy mu się jeszcze raz nieco bliżej.

To norweskie urządzenie jest świetnie wykonane. Ascetyczne wzornictwo może się podobać lub nie, lecz jakość poszczególnych elementów jest naprawdę warta podkreślenia, choć powyżej pewnego pułapu cenowego raczej trudno o wpadki.

Ale najważniejszy jest dźwięk. Charakter H70 pozostaje ten sam niezależnie od pozostałych składowych toru audio. Owszem, po zmianie niektórych elementów słychać różnicę w pewnych elementach brzmienia, ale prędzej czy później da się w nim odszukać wspólny mianownik. Jest nim zwłaszcza barwa. Bliżej jej do lamp niż tranzystorów. Dźwięk jest „muzykalny”, pełny, przestrzenny i niezwykle przyjemny dla ucha, choć gdy trzeba, nie brak mu dynamiki. Nie jest na tyle podkolorowany, aby mogło to niekorzystnie wpłynąć na wrażenia odsłuchowe. Jednak taka prezentacja ma swoją cenę: nie jest to najbardziej analityczny sprzęt spośród tych, które gościliśmy w redakcji. Lecz i tak pod każdym względem radzi sobie lepiej niż nasz zintegrowany wzmacniacz odniesienia, Denon PMA-1510AE. Niewątpliwie nie jest przeznaczony dla miłośników bardziej ostrego, „bezpośredniego” brzmienia, ale to już kwestia upodobań. Wierzymy, że większości zdecydowanie się spodoba.

No i na deser funkcjonalność: wzmacniacz, przedwzmacniacz oraz DAC w jednym kawałku, w dodatku elegancko opakowanym i w przystępnej, jak na możliwości, cenie. Kto po jakimś czasie zapragnie więcej, ten powinien rozejrzeć się za dodatkowym, zewnętrznym przetwornikiem lub konwerterem sygnału z USB na S/PDIF, aby połączyć go z H70 – o ile komputer będzie wykorzystywany w charakterze transportu. Ale nawet bez takich usprawnień odsłuch tej integry mocno uzależnia.

AGDLab Rekomendacja

dla wzmacniacza zintegrowanego Hegel H70

Do testów dostarczył:

Hegel H70 – test nietypowego wzmacniacza stereofonicznego  (2)

Moje Audio

Hegel H70
Cena: 5990 zł

Waszym zdaniem

scx450000

Podoba mi się ten stolik na zdjęciach - czy można gdzieś taki kupić?

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.