JVC GS-TD1 - test kamery 3D Full HD

Z paralaksą da się żyć, czyli testujemy kamerę 3D

Krzysztof Pojawa
JVC GS-TD1 - test kamery 3D Full HD

Niebawem rozpoczną się matury, potem komunie, później wakacje - w bród okazji by uwiecznić bliskich na filmie. Najlepiej w 3D. Na łamach AGDLab testowaliśmy już wiele telewizorów 3D. Teraz przyszedł czas na sprzęt, który służy nie do oglądania, a do tworzenia filmów w tej technologii. Zapraszamy do zapoznania się z JVC GS-TD1 – pierwszą konsumencką kamerą 3D Full HD.

0

Testowane produkty:

Wstęp

Kiedy w redakcji odbierałem pudełko z kamerą JVC GS-TD1 do przetestowania, miałem nieco mieszane uczucia. Z jednej strony oczywiście duża frajda – dwuobiektywowa kamera przeznaczona do filmowania w 3D (choć nie tylko) to sprzęt z wyższej półki. Mówiąc kolokwialnie, jest niezłym gadżetem, co więcej, nie jest kamerą, jaką się ma w rękach codziennie. Stanowi zatem spore wyzwanie dla testera, a dobry tester lubi wyzwania.

Z drugiej strony nie jest to model najnowszy. GS-TD1 jest pierwszą na świecie konsumencką kamerą 3D, która rejestruje przestrzenny obraz w rozdzielczości Full HD. Wprowadzono ją na rynek w marcu 2011 r., ma więc już dwa lata. Od tego czasu pojawiło się sporo nowych modeli kamer 3D różnych producentów, zastanawiałem się więc, czy do przetestowania nie powinno wybrać się modelu nowszego, z 2012, a najlepiej 2013 r., żeby przedstawić Czytelnikom najnowsze rozwiązania sprzętowe.

Z trzeciej jednak strony kamera cyfrowa, zwłaszcza wysoki model, nie jest smartfonem czy komputerem, które po roku są już nieco przestarzałe, a po dwóch latach właściciela takiego sprzętu mogą spotkać uśmiechy politowania. Kamera, jeśli jest dobra, służy znacznie dłużej. Nawet dwuletni model nie musi być w żadnym względzie gorszy niż urządzenia, które właśnie mają swoją sklepową premierę.

Wreszcie – jak już wspomniałem – kamera 3D to naprawdę niezły gadżet. Żal byłoby przegapić okazję do sprawdzenia i opisania, co to cacko potrafi.

ts-td1 front

Najpierw jednak warto w przynajmniej kilkunastu zdaniach opisać, czym jest i na czym polega filmowanie w trójwymiarze.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.