Kuchenka mikrofalowa LG Wavedom MH-6587PRC

Praktyczne dzieło sztuki

Michał Wójcik
Kuchenka mikrofalowa LG Wavedom MH-6587PRC

Producenci kuchenek mikrofalowych przyzwyczaili nas do prostoty funkcji i masowego, niewyróżniającego się niczym wzornictwa. Tymczasem w coraz bardziej zabieganym społeczeństwie tak niedrogie i nieskomplikowane urządzenie staje się domowym centrum kulinarnym. W kilka sekund można w nim podgrzać zimny posiłek czy chłodną kawę. Myśleliśmy, że nie da się zrobić czegoś więcej niż dotychczas z tym prostokątnym klockiem stojącym w środku kuchni. Jednak LG udowadnia, że kuchenka mikrofalowa wcale nie musi być nudna, zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i funkcjonalność.

3

Testowane produkty:

Pierwsze spojrzenie

LG Wavedom z zewnątrz wygląda niemal jak dzieło sztuki. Trzeba przyznać, że w gąszczu srebrnych i perłowo-białych mikrofalówek znacząco się wyróżnia. Wewnątrz też kryje się kilka niespodzianek.

Kuchenka mikrofalowa to urządzenie proste i tanie, jedno z najtańszych w całej kuchni. Mimo wszystko LG udowadnia, że wcale nie musi by nudne. Oprócz wyglądu ważna jest funkcjonalność, a ta dzięki mnogości programów automatycznych i dołączonych dodatków pozwala używać sprzętu nie tylko do podgrzewania żywności, ale także do zapiekania i gotowania na parze.

LG Wavedom MH-6587PRC ukos

Niecodzienna kolorystyka kuchenki LG Wavedom MH-6587PRC sprawia, że od razu zwraca się na nią uwagę

LG Wavedom MH-6587PRC front

Motywy kwiatowe na frontowej ściance urządzenia przypadną do gustu prawdopodobnie głównie płci pięknej

Co ciekawe, kuchenka LG ma także funkcję zabezpieczenia przed dziećmi, która blokuje przyciski na panelu sterującym. Niestety, nie ma możliwości zablokowania drzwiczek, zatem pociecha ma dostęp do zawartości. W najlepszym razie będzie to wyłącznie szklany, obrotowy talerz o średnicy 32 cm.

LG Wavedom MH-6587PRC w środku 2

Na obrotowym talerzu ustawiliśmy dołączone w zestawie naczynie do gotowania na parze

Sterowanie jest elektroniczne, a dzięki spójnym symbolom nad przyciskami – intuicyjne. Trudno pomylić program gotowania z grillowaniem, wystarczy szybki rzut oka na ikonę. Tylko dolne przyciski do włączania i zatrzymywania urządzenia wymagają zapamiętania. Nie różnią się zbyt wyraźnie, co sprawia, że można je pomylić. Centralnie umieszczone pokrętło pomaga określić wagę produktu umieszczonego wewnątrz i czas podgrzewania. Dostępnych jest osiem gotowych programów podgrzewania, cztery rozmrażania i pięć predefiniowanych ustawień gotowania na parze.

LG Wavedom MH-6587PRC przyciski

Panel sterowania kuchenką

Waszym zdaniem

katarynaz00

podoba mi się

electrolux_ftw_lg_sucks00

wygląd jest zbyt krzykliwy kuchenki np. electroluxa wyglądają lepiej :)

kamil.rykowski00

@electrolux_ftw_lg_sucks: To zależy jak sobie zaaranżujesz kuchnię. Mi akurat taka mikrofala by idealnie pasowała do mieszkania :)

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.