Kuchenka mikrofalowa Samsung GE86V-SS

Dla wymagających

Katarzyna Jońska
Kuchenka mikrofalowa Samsung GE86V-SS

Gotowanie to wielka przygoda. Każdego dnia można „wyczarować” inną potrawę. Nową zupę, ciekawy deser, pyszne ciasto... Nie zawsze jednak mamy wystarczająco dużo czasu na takie kuchenne eksperymenty. Codzienna praca i domowe obowiązki zmuszają nas do żywnościowych kompromisów. Zamiast własnoręcznie zrobioną, pyszną, makaronową zapiekanką często musimy zadowolić się makaronem zapiekanym z sosem serowym, własnoręcznie wyciągniętym z chłodni w supermarkecie. Na kolację zamiast pachnącej bazylią i drożdżami pizzy serwujemy posypaną serem i szynką, która przed chwilą leżała w przepastnych czeluściach zamrażalnika. Życie staje się coraz szybsze, więc mamy coraz mniej czasu na gotowanie i przygotowywanie posiłków. Bardzo często kupujemy gotowe potrawy, które wymagają jedynie podgrzania. W kuchni potrzebujemy zatem urządzenia, które umiałoby nie tylko gotować, ale również podgrzewać. Idealnym rozwiązaniem jest więc kuchenka mikrofalowa. Zapewnia ona znaczną oszczędność czasu przy rozmrażaniu i podgrzewaniu produktów. Na rynku jest dostępnych wiele tego typu urządzeń. Różnią się od siebie nie tylko wielkością i mocą, ale także funkcjami i programami. Jak sprawuje się taka kuchenka? Jak smakują przyrządzane w niej potrawy? To pytania, na które trudno odpowiedzieć, nie korzystając z takiego sprzętu. Przetestowaliśmy dla Was kuchenkę mikrofalową Samsung GE86V. Mamy nadzieję, że uda nam się odpowiedzieć chociaż na kilka podstawowych pytań.

2

Testowane produkty:

Czarna czy może srebrna? Czyli do wyboru, do koloru

Gotowanie to wielka przygoda. Każdego dnia można „wyczarować” inną potrawę. Nową zupę, ciekawy deser, pyszne ciasto... Nie zawsze jednak mamy wystarczająco dużo czasu na takie kuchenne eksperymenty. Codzienna praca i domowe obowiązki zmuszają nas do żywnościowych kompromisów. Zamiast własnoręcznie zrobioną, pyszną, makaronową zapiekanką często musimy zadowolić się makaronem zapiekanym z sosem serowym, własnoręcznie wyciągniętym z chłodni w supermarkecie. Na kolację zamiast pachnącej bazylią i drożdżami pizzy serwujemy posypaną serem i szynką, która przed chwilą leżała w przepastnych czeluściach zamrażalnika. Życie staje się coraz szybsze, więc mamy coraz mniej czasu na gotowanie i przygotowywanie posiłków. Bardzo często kupujemy gotowe potrawy, które wymagają jedynie podgrzania. W kuchni potrzebujemy zatem urządzenia, które umiałoby nie tylko gotować, ale również podgrzewać. Idealnym rozwiązaniem jest więc kuchenka mikrofalowa. Zapewnia ona znaczną oszczędność czasu przy rozmrażaniu i podgrzewaniu produktów. Na rynku jest dostępnych wiele tego typu urządzeń. Różnią się od siebie nie tylko wielkością i mocą, ale także funkcjami i programami. Jak sprawuje się taka kuchenka? Jak smakują przyrządzane w niej potrawy? To pytania, na które trudno odpowiedzieć, nie korzystając z takiego sprzętu. Przetestowaliśmy dla Was kuchenkę mikrofalową Samsung GE86V-SS. Mamy nadzieję, że uda nam się odpowiedzieć chociaż na kilka podstawowych pytań.

Kuchenka Samsunga ma moc 800 W i jest wyposażona w grill kwarcowy o mocy 1100 W. Jest dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym, w którym czarna jest obudowa oraz drzwiczki mikrofalówki, a jedynie uchwyt służący do otwierania kuchenki jest srebrny (nosi oznaczenie GE86V-BB), i srebrnym, w którym czarna jest tylko przednia szyba mikrofalówki. My dostaliśmy tę drugą (o oznaczeniu GE86V-SS).

Samsung GE86V-SS

Do testów otrzymaliśmy srebrną wersję kuchenki GE86V

Sprzęt wygląda bardzo elegancko i nowocześnie. Drzwiczki są w całości zabudowane szybą z tworzywa sztucznego. To jednolita, lustrzana tafla, która przydaje urządzeniu lekkości i szyku. Po prawej stronie drzwiczek umieszczono srebrny, szeroki, łukowaty uchwyt służący do otwierania i zamykania mikrofalówki. Jest bardzo wygodny. Do otwarcia i zamknięcia drzwiczek potrzeba umiarkowanej siły. Zdarza się jednak (szczególnie gdy sprzęt stoi na nierównym blacie), że przy otwieraniu całość przesuwa się do przodu, a przy zamykaniu – do tyłu. Aby tego uniknąć, należy się upewnić, że wszystkie nóżki stoją na równej, poziomej powierzchni. Na prawo od drzwiczek znajduje się wyświetlacz oraz panel sterujący. Ekran umieszczono ponad przyciskami panelu. Wyświetlane na nim cyfry są zielone. W czasie gdy kuchenka jest nieużywana, pojawia się tam aktualna godzina (po pierwszym włączeniu kuchenki należy ją, oczywiście, prawidłowo ustawić). Zegar wyłącza się automatycznie po 5 minutach od chwili, gdy użytkownik skończył korzystać z kuchenki. Czas jest nadal odmierzany, lecz aktualna godzina nie jest pokazana.

Samsung GE86V-SS front

Front urządzenia

Osoby, które myślą ekologicznie i świadomie oszczędzają energię, mogą natychmiast ręcznie wyłączyć zegar. Wystarczy przy zamkniętych drzwiczkach przytrzymać lewy dolny przycisk, tzw. przycisk zatrzymania. Cyfry zegara znikają, a wyświetlacz staje się czarny. Ponowne otwarcie drzwiczek znowu uruchamia funkcję zegara.

Samsung GE86V-SS wyświetlacz

Wyświetlacz

Kuchenka jest w całości sterowana elektronicznie. Zarówno programy, jak i czas ich działania ustawia się za pomocą przycisków. Umieszczono je w poziomych rzędach. Są wykonane z dość twardego, trwałego plastiku. Wciskają się łatwo i nie blokują po kilkukrotnym użyciu. Na pierwszy rzut oka przypominają sześć szerokich, srebrnych kresek. Ich wielkość jest wyważona, a wygląd – niezbyt „agresywny”. Estetycznie komponują się z całością. Każdy przycisk pozwala wybrać jeden z dwóch programów, przedstawionych za pomocą małych symboli umieszczonych ponad przyciskami. Dwa górne służą do obsługi trzech programów automatycznych: odmrażania, podgrzewania i gotowania. Czwarty symbol, z napisem „memory”, oznacza program, który można samodzielnie ustawić i wprowadzić do pamięci. W tym trybie da się zapisać dwa indywidualne ustawienia. Środkowe przyciski poniżej pozwalają włączyć trzy kombinacje programów ręcznych. Jest więc do wyboru funkcja samodzielnego grilla (1100 W), grilla połączonego z falami mikrofalowymi (600/450/300 W) oraz samodzielny program mikrofal (800/600/450/300/180/100 W).

Samsung GE86V-SS panel sterujący

Panel sterujący

Podczas korzystania z tych programów trzeba ustawić liczbę porcji w trybie automatycznym bądź czas w trybie ręcznym. Służy do tego wyłącznik oznaczony symbolem „+/–”. Przyciskając go odpowiednią ilość razy, zmniejsza się lub zwiększa liczbę porcji, które zamierza się przyrządzić, lub czas, jaki będzie potrzebny kuchence do przygotowania wybranej potrawy. Podziałka jest 10-sekundowa, a przedział wynosi od 10 sekund do 99 minut. Ostatni, najniższy przycisk to wyłącznik. Każdorazowe przyciśnięcie przycisku „start” w trakcie działania kuchenki wydłuża czas gotowania bądź podgrzewania potrawy o 30 sekund.

Kuchenka ma także opcję wyłączenia sygnałów dźwiękowych oraz funkcję blokady programów, szczególnie ważną dla rodziców małych dzieci.

Waszym zdaniem

electrolux_ftw_lg_sucks00

całkiem fajna ta mikrofala, ale na pewno nie tak wytrzymała jak kuchenki electroluxa, przecież samsung robi wszystko... a wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego

kamil.rykowski00

@electrolux: kto Cię opłaca ?

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.