LG Titan F14U1JBS2 - test pralki

Pranie tanie niesłychanie

Tekst powstał we współpracy z firmą LG
Krzysztof Pojawa
LG Titan F14U1JBS2 - test pralki

Ile może kosztować pranie? Ile trzeba zapłacić za prąd, który zużywa pralka? W skali roku mogą to być niebagatelne kwoty. Wybierając nowoczesną, energooszczędną pralkę można je jednak znacznie obniżyć. Test pralki LG Titan F14U1JBS2 udowadnia, że pranie nie musi być drogie, a za zużyty w ciągu całego roku prąd zapłacimy tyle... co za kilka filiżanek kawy w kawiarni. Co nie mniej ważne, dzięki zastosowanym w pralce LG z serii Titan innowacjom nasze pranie będzie nie tylko tanie, ale też naprawdę czyste i świeże.

4

Podsumowanie

LG Titan F14U1JBS2 to pralka pełna innowacji. Technologia 6 Motion DD zapewnia 6 indywidualnych typów ruchu bębna, co pozwala na dużo precyzyjniejsze dostosowanie ich do każdego z programów prania. Turbo Wash skraca czas prania i zmniejsza zużycie energii elektrycznej, jednocześnie zachowując wysoki poziom efektywności prania. Wykorzystujące parę wodną funkcje True Steam, takie jak pranie czy zmiękczanie parowe, zwiększają skuteczność usuwania trudnych plam z ubrań, a do tego zmiękczają je bez użycia jakichkolwiek detergentów.

Testowana pralka wpisuje się też w trend smartowości – umożliwia nie tylko monitorowanie pralki i wgrywanie nowych programów za pomocą smartfona, ale też znacznie ułatwia diagnostykę w przypadku ewentualnych awarii. Wystarczy skorzystać z funkcji Smart Diagnosis, żeby samemu dowiedzieć się, co i dlaczego nie działa i przesłać te informacje bezpośrednio do centrum obsługi technicznej.

Do tego jest skuteczna, kilkanaście predefiniowanych programów prania, możliwość zaprogramowania własnego programu i wspomniana już funkcja wgrywania dodatkowych programów – to wszystko sprawia, że LG Titan poradzi sobie z praktycznie każdym rodzajem tkanin i zabrudzeń.
Co nie mniej ważne, ta pralka jest po prostu ładna, a jej neutralna, choć elegancka estetyka pasuje do większości typów wnętrz.

 panel 2

Testowany przez nas model możecie kupić już za 3 300 złotych. A nawet mniej, jeśli skorzystacie z promocji dostępnej na stronie //www.strefalg.pl/, w której – zależnie od wybranego modelu pralki – możecie odzyskać nawet 250 złotych z ceny zakupu. I oczywiście nie jest to najtańsza z dostępnych na rynku pralek. Kiedy jednak wziąć pod uwagę bardzo niskie – najniższe wśród pralek, które kiedykolwiek testowaliśmy – zużycie prądu (tańsze pralki nierzadko będą go zużywać nawet dwa razy więcej) i długą żywotność urządzenia (potwierdzoną przez 10-letnią gwarancję producenta na silnik Direct Drive), a do tego dodać jej bardzo wysoką jakość, okaże się wtedy, że jest ona jedną z najbardziej opłacalnych pralek, z jakimi możecie się spotkać. 

Waszym zdaniem

mariuszkisiel00

Te energooszczędne pralki nabierają tak mało wody że aż żal patrzeć. Na czarnych tego nie widać ale białe skarpetki dziecka aby się doprały trzeba do pralki wrzucić ze trzy góra cztery pary bo jeśli wypierzemy je z dużą ilością białego oczywiście prania to już się nie dopiorą bo w czym? na sucho?. Kiedy ja kupowałem pralkę ok. 5 lat temu mówiłem sprzedawcy że nie chcę pralki oszczędnej a już na pewno w wodę więc polecił mi dużą z 6 kg wsadem i co? trzeba dolewać wody bo nabiera tyle że wsiąka w ciuchy i w okienku nie widać chociaż by pół szklaneczki wody. Dobrze że nie pozbyłem się "franki" w niej piorę a w oszczędnej wiruję.

piotrzimny00

Oj to co zaoszczędzimy przez dwa lata, nie wystarczy nam na naprawę pralki kiedy się zepsuje 2 tygodnie po gwarancji.
Od taka prawda.

artec00

Jak czytam o oszczędności prądu przez nowe pralki, to już wiem, że jest to tylko reklama. Co w pralce zużywa prąd? Silnik i grzałka. Silniki już od dawna mają ponad 90% sprawności i nic nowego w tej dziedzinie nie wymyślono. Grzałki z kolei mają 100% sprawności. Jak więc może nowa pralka zaoszczędzić prąd? Dodanie komputera sterującego zamiast programatora tylko pogorszy sprawę (komputer też zużywa prąd). Nowe pralki "oszczędzają" tylko wodę. Jest tylko jeden problem. Bez wody nie można niczego uprać. Oszczędność jest więc pozorna, bo pranie w takiej pralce tylko marnuje wodę, do pranie nie będzie po praniu uprane.

mi.ol00

Biorąc pod uwagę, że jak każdy koreański wynalazek zepsuje się 2 dni po upływie gwarancji to potwornie drogi wynalazek. Lepiej kupić markową, mniejszą pralkę za połowę tej kwoty. Kiedy się zepsuje kupujemy kolejną za drugą połowę tej kwoty. Pieniądze na koncie lokacyjnym zarobią na różnicę w cenie za 2-3 lata. Nigdy nie kupiłbym pralki LG czy Samsung za 3,3 tysiąca złotych! Mam przykre doświadczenie z takimi wynalazkami i nigdy więcej tego błędu nie popełnię.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.