Odkurzacz Samsung SC21F60JD – test

Czy warto dopłacić do droższego odkurzacza?

Krzysztof Pojawa
Odkurzacz Samsung SC21F60JD – test

Kto zna wierszyk o osiołku, któremu w żłoby dano, ten pewnie umie sobie wyobrazić uczucie towarzyszące kupowaniu odkurzacza, nawet jeśli sam nigdy przed takim wyborem nie stanął. Półki sklepowe uginają się od masy tego typu sprzętu, droższego i tańszego, mniej lub bardziej znanych polskich i zagranicznych firm. Ceny wahają się od nieco ponad 100 złotych do nawet kilku tysięcy. My sprawdzamy, czy popularny odkurzacz (Samsung SC21F60JD) za niecałe siedemset jest wyraźnie lepszy od urządzeń kosztujących nie więcej niż trzysta.

1

Workowiec z wyższej półki

W niedawnym teście odkurzaczy kosztujących nie więcej niż 300 zł pokazaliśmy, że da się bardzo dokładnie przedstawić w formie łatwych do porównania liczb najważniejsze cechy urządzeń, takie jak wydajność i efektywność, składające się na szeroko pojętą rzeczywistą jakość.

Postanowiliśmy więc – niejako kontynuując poprzedni test – sprawdzić, jak do ocenionych w nim urządzeń ma się sprzęt droższy.

Na celownik wzięliśmy kosztujący około 650 zł model SC21F60JD marki Samsung, czyli tradycyjny odkurzacz workowy w cenie trochę wyższej od przeciętnej. Urządzenie o mocy 2200 W, wyposażone w filtr HEPA klasy 13 i sporą liczbę akcesoriów sprzątających, na pierwszy rzut oka wygląda zachęcająco. Najistotniejsze jednak są faktyczne osiągi w warunkach codziennego użytkowania, czyli wydajność, efektywność oraz ich stosunek do ceny. 

To wszystko i jeszcze więcej sprawdzimy w trakcie testów i odpowiemy na pytanie, czy kilkusetzłotowa różnica w cenie pomiędzy Samsungiem a zwycięzcami wspomnianego testu ma odzwierciedlenie także w osiągach. Innymi słowy, sprawdzimy, czy w sporo wyższej cenie dostajemy odczuwalnie wyższą jakość.

Samsung SC21F60JD - zestaw

 

Waszym zdaniem

sylwinio3000

Wszystkie sprzęty posiadające worki i filtry to ZAKURZACZE !!!!!!!!!!!!!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.