Odkurzacze do 200 zł

Niedrogie odkurzacze, popularne wśród nabywców w Polsce

Adam Kwiatkowski
Odkurzacze do 200 zł

System bezworkowy w odkurzaczach, powstał jako pierwsze rozwiązanie. Współczesne, nowoczesne odkurzacze to jednak nie powrót do korzeni, ale efekt intensywnej pracy inżynierów i projektantów. Jednak producenci nadal oferują odkurzacze z wymiennymi workami, bo nie tylko ułatwiają gromadzenie brudu, ale filtrują dodatkowo przepływające powietrze.

Poniżej zestawienie praktycznych odkurzaczy kosztujących poniżej 200 zł.  

2

Samsung SC4530 - bezworkowy

Od czasów wprowadzenia do sprzedaży elektrycznego odkurzacza Suction Sweeper upłynęło ponad 100 lat, ale pomysł na sprzątanie za pomocą wciąganego powietrza nie uległ zmianie. Dziś możemy polegać na dobrej jakości filtrach, które oddzielają zanieczyszczenia z powietrza. Pierwsze odkurzacze nie były równie skuteczne, więc kurz zebrany z czyszczonych powierzchni unosił się długo w powietrzu. 

Poniżej umieszczamy propozycje odkurzaczy bezworkowych, których skuteczność przetestowali konsumenci, to najchętniej wybierane urządzenia, dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych.

Samsung SC4530

Silnik o mocy 1600 W wytwarza ssanie o mocy 350 W, producent nie podaje informacji o wielkości przepływu. Zbiornik na odpadki ma 1,3 l objętości. Zastosowana podwójna komora pozwala oddzielić kurz i piasek, w efekcie zebrane śmieci są kompresowane w głównym zbiorniku dzięki sile odśrodkowej. Posiada regulację mocy ssania, dostępny w kilku kolorach obudowy. Cena sprzedaży od 185 zł.

Waszym zdaniem

lech.zimny00

nigdy w życiu bezworkowego, podczas próby oczyszczenia kurz fruwa wokoło, tylko wodny, wodny jest naj naj naj lepszy, reszta na złom

kayron00

Właśnie paradoksem odkurzacza bez workowego jest to, że go czyszcząc wdycha się ten kurz. W sumie wodny, albo workowy tylko pozostaje.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.