Panasonic DMP-BDT330 – test odtwarzacza Blu-ray 3D

Nie tylko Blu-ray 3D

Marek Kowalski
Panasonic DMP-BDT330 – test odtwarzacza Blu-ray 3D

Na filmy 4K, a tym bardziej programy telewizyjne nadające w ultrawysokiej rozdzielczości, wciąż musimy poczekać. Ci, którzy szukają najwyższej powszechnie dziś dostępnej jakości obrazu, powinni zainteresować się filmami zapisanymi na krążkach Blu-ray i Blu-ray 3D. Rozdzielczość Full HD (pełne 1080p), zwłaszcza w połączeniu z poczuciem przestrzeni, gwarantuje doskonałą rozrywkę. Potrzebny jest do tego nie tylko telewizor wyświetlający obraz Full HD i 3D, ale też odpowiednie źródło sygnału. I właśnie jedno z takich urządzeń, stylowy odtwarzacz Panasonic DMP-BDT330, przetestowaliśmy.

0

Panasonic DMP-BDT330 – Blu-ray, jakich wiele?

Każdy, kto chciałby oglądać filmy w pełnej rozdzielczości Full HD i w 3D we własnym domu, powinien mieć nie tylko odpowiedni ekran, telewizor 3D, ale również odtwarzacz umożliwiający wyświetlanie filmu w trzech wymiarach. Obecnie najlepszą możliwą jakość obrazu (dodajmy: w pełni legalnie) można w domowych warunkach osiągnąć, kupując płyty Blu-ray 3D. Do naszej redakcji trafił sprzęt, który je odczyta: Panasonic DMP-BDT330.

8Q2A3100

Japoński koncern promuje ten odtwarzacz jako urządzenie o dość bogatej funkcjonalności. Nie tylko umie on odtwarzać filmy zapisane na płytach Blu-ray i Blu-ray 3D, ale też radzi sobie bez najmniejszych problemów ze starszymi DVD. Jeżeli wierzyć specyfikacji producenta, obsługuje również większość pozostałych nośników optycznych (CD-R/RW, DVD-R/RW, BD-R/RW itp.).

Panasonic DMP-BDT330 może pełnić również funkcję multimedialnego odtwarzacza zdolnego do wyświetlenia na podłączonym do niego telewizorze treści pochodzących z dysku/fleszdysku lub transmitowanych bezprzewodowo przez sieć Wi-Fi.

Producent zachwala także wbudowany, ponoć bardzo skuteczny konwerter obrazu 2D na 3D, ciekawostką jest też funkcja skalowania do 4K, czyli mechanizm, który ponoć przetwarza sygnał wejściowy z materiałem z płyty Blu-ray na taki o rozdzielczości 4K. Oczywiście, funkcja ta wymaga, by odtwarzacz był podłączony do telewizora zdolnego wyświetlić ultrawysoką rozdzielczość.

Urządzenie Panasonica, podobnie jak nowoczesne telewizory, a także inne współczesne napędy Blu-ray, ma wbudowane bogate oprogramowanie, znacznie zwiększające jego podstawową funkcjonalność. Panasonic już od dawna implementował w swoich konstrukcjach funkcje znane choćby z telewizorów Smart TV. W testowanym odtwarzaczu użytkownik może korzystać z autorskiej platformy japońskiego producenta o nazwie Viera Connect. Tym samym nabywca zyskuje nie tylko możliwość oglądania filmów w bardzo wysokiej jakości (praktycznie najwyższej, jaką zapewniają powszechnie dostępne kanały dystrybucji mediów) i dodatkowo – w przypadku płyt 3D – z efektem przestrzeni (oczywiście, wymagany jest w tym przypadku telewizor zdolny do wyświetlenia takiego obrazu). Oprócz tego – właśnie dzięki platformie Viera Connect i podłączeniu odtwarzacza do internetu – może on korzystać z udostępnianych online treści VOD (Video On Demand), a miłośnicy witryn społecznościowych mogą za pośrednictwem DMP-BDT330 używać również np. Twittera czy Facebooka.

Na papierze propozycja Panasonica przedstawia się interesująco. A jak jest w praktyce? Przekonajmy się.

Odtwarzacz dotarł do naszej redakcji w kompletnym zestawie sprzedażowym. Wewnątrz kolorowego fabrycznego opakowania, na którym nadrukowano sporo informacji o możliwościach urządzenia, znaleźliśmy:

  • odtwarzacz Panasonic DMP-BDT330
  • kabel zasilający
  • tradycyjnego pilota zdalnego sterowania z dołączonymi dwiema bateriami typu AA (standardowe „paluszki”).

Oprócz tego nabywca powinien otrzymać:

  • kartę gwarancyjną
  • instrukcję obsługi (również w języku polskim, dostarczaną na dołączonej do zestawu płycie CD).

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.