Panasonic DMP-BDT330 – test odtwarzacza Blu-ray 3D

Nie tylko Blu-ray 3D

Marek Kowalski
Panasonic DMP-BDT330 – test odtwarzacza Blu-ray 3D

Na filmy 4K, a tym bardziej programy telewizyjne nadające w ultrawysokiej rozdzielczości, wciąż musimy poczekać. Ci, którzy szukają najwyższej powszechnie dziś dostępnej jakości obrazu, powinni zainteresować się filmami zapisanymi na krążkach Blu-ray i Blu-ray 3D. Rozdzielczość Full HD (pełne 1080p), zwłaszcza w połączeniu z poczuciem przestrzeni, gwarantuje doskonałą rozrywkę. Potrzebny jest do tego nie tylko telewizor wyświetlający obraz Full HD i 3D, ale też odpowiednie źródło sygnału. I właśnie jedno z takich urządzeń, stylowy odtwarzacz Panasonic DMP-BDT330, przetestowaliśmy.

0

Konstrukcja i złącza

Panasonic DMP-BDT330 jest po prostu ładny. Wrażenie obcowania ze sprzętem estetycznym towarzyszyło nam od pierwszej chwili po wyjęciu go z fabrycznego opakowania. Przypadnie do gustu miłośnikom ostrych, kanciastych form. 

8Q2A3104

8Q2A3106

Trapezoidalny kształt oraz miłe dla oka detale, takie jak przesłaniająca tacę załadunkową błyszcząca i półprzezroczysta pokrywa czy stylizowany na szlifowane aluminium wierzch, sprawiają, że sprzęt jest miły dla oka i może być ozdobą salonu.

W górnej części urządzenia jedynymi elementami sterującymi są dwa przyciski: do otwierania/zamykania tacki na płytę oraz wyłącznik zasilania. Nieco ciekawiej robi się po odemknięciu wspomnianej półprzezroczystej pokrywy frontowej. Oprócz wysuwanej tacy na krążek znaleźliśmy tu czujnik podczerwieni, slot karty SD, dwa złącza USB, wyświetlacz LCD oraz dwa inne przyciski: odtwarzania i stopu.

8Q2A3099

Z przycisków użytkownik raczej i tak nie będzie korzystał, ponieważ dostęp do wszystkich funkcji zapewnia pilot zdalnego sterowania. Ma on tradycyjny zestaw klawiszy i jest wykonany z czarnego tworzywa. O ile z punktu widzenia ergonomii większych zastrzeżeń co do pilota nie mamy, to nad jego wyglądem Panasonic mógł nieco bardziej popracować, bo zupełnie nie pasuje do naprawdę ładnego odtwarzacza.

 

8Q2A3103

Wróćmy do głównego urządzenia. W tylnej części znajduje się komplet złączy. Oprócz gniazda zasilania (to standardowe gniazdo, dość popularne w wielu urządzeniach audio-wideo, co jest zaletą, bo jeśli zaginie kabelek zasilający, łatwo będzie kupić zamiennik) znaleźliśmy tu dwa złącza HDMI, jedno sieci LAN i optyczne wyjście audio (w standardzie Toslink, z obsługą PCM/Bitstream). Odtwarzacz obsługuje funkcję przesyłania dźwięku za pomocą dwóch portów HDMI. Alternatywnym sposobem budowy toru audio jest użycie wyjścia optycznego.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.