Panasonic DMP-BDT330 – test odtwarzacza Blu-ray 3D

Nie tylko Blu-ray 3D

Marek Kowalski
Panasonic DMP-BDT330 – test odtwarzacza Blu-ray 3D

Na filmy 4K, a tym bardziej programy telewizyjne nadające w ultrawysokiej rozdzielczości, wciąż musimy poczekać. Ci, którzy szukają najwyższej powszechnie dziś dostępnej jakości obrazu, powinni zainteresować się filmami zapisanymi na krążkach Blu-ray i Blu-ray 3D. Rozdzielczość Full HD (pełne 1080p), zwłaszcza w połączeniu z poczuciem przestrzeni, gwarantuje doskonałą rozrywkę. Potrzebny jest do tego nie tylko telewizor wyświetlający obraz Full HD i 3D, ale też odpowiednie źródło sygnału. I właśnie jedno z takich urządzeń, stylowy odtwarzacz Panasonic DMP-BDT330, przetestowaliśmy.

0

Pierwsze uruchomienie

Nie pozostało nam nic innego jak ustawić odtwarzacz na stanowisku testowym, podłączyć do ekranu Full HD 3D i włączyć zasilanie.

 Panasonic DMP-BDT330-1

Bezpośrednio po uruchomieniu sprzętu na ekranie zobaczyliśmy komunikat zachęcający do korzystania z usług dostępu do treści online. 

Panasonic DMP-BDT330-2

Po krótkiej chwili komunikat ustąpił miejsca ekranowemu menu głównemu. Poszczególne kategorie ustawień zostały przedstawione w formie kafelków wybieranych przyciskami nawigacyjnymi pilota (dla ułatwienia na ekranie cały czas wyświetlana jest podpowiedź, które przyciski pozwalają poruszać się pomiędzy widocznymi opcjami). Całość jest czytelna i estetyczna, a ponadto wykonana w rozdzielczości Full HD.

Panasonic DMP-BDT330-3

Zaczęliśmy standardowo od przywrócenia ustawień domyślnych.

Panasonic DMP-BDT330-4

Reset ustawień uruchomił procedurę łatwej konfiguracji urządzenia. Najpierw wybieramy język, w którym odtwarzacz będzie się komunikował z użytkownikiem.

Panasonic DMP-BDT330-5

Potem należy wybrać ustawienie odpowiadające rzeczywistym proporcjom ekranu, do którego odtwarzacz jest podłączony.

Panasonic DMP-BDT330-6

Następne ustawienie dotyczy funkcji Szybki start. Gdy jest ona włączona, odtwarzacz szybciej jest gotowy do pracy, ale kosztem jest zwiększone zużycie energii w trybie uśpienia (wyniki pomiarów zamieszczamy w dalszej części artykułu). Niefortunnie przetłumaczono ostrzeżenie o poborze energii: nie będzie on wzrastać, lecz po prostu będzie większy niż wtedy, gdy funkcja Szybki start zostanie wyłączona

Panasonic DMP-BDT330-7

Dalszy etap to sugestia dotycząca ustawień dostępu do sieci lokalnej i internetu.

Panasonic DMP-BDT330-8

Ale ustawienia sieciowe nie są automatycznie inicjowane. Wstępna konfiguracja kończy się na tym etapie.

Panasonic DMP-BDT330-9

Chcąc ustawić łącze internetowe, należy ręcznie wybrać opcję Sieć z menu głównego, co powoduje wyświetlenie propozycji skorzystania z prostego konfiguratora. 

Panasonic DMP-BDT330-10

Testowany odtwarzacz obsługuje zarówno połączenia przewodowe, jak i bezprzewodowe.

Panasonic DMP-BDT330-11

Po wybraniu sieci bezprzewodowej sprzęt proponuje użycie trybu konfiguracji sieci. Dla posiadaczy rutera z funkcją WPS (Wireless Protection Setup) optymalny będzie właśnie ten sposób połączenia.

Panasonic DMP-BDT330-12

My zdecydowaliśmy się na metodę tradycyjną. Jak widać, odtwarzacz obsługuje oba standardowe pasma sieci Wi-Fi (2,4 GHz oraz 5 GHz).

Panasonic DMP-BDT330-13

Panasonic DMP-BDT330-14

Hasło dostępu do sieci bezprzewodowej wprowadza się za pomocą pilota i wyświetlanej na ekranie czytelnej klawiatury.

Panasonic DMP-BDT330-15

Panasonic DMP-BDT330-16Po zatwierdzeniu hasła najpierw wyświetlane są parametry sieci, z którą odtwarzacz został połączony, a następnie przeprowadzany jest test dostępności łącza internetowego, którego wyniki po chwili ukazują się na ekranie.

Panasonic DMP-BDT330-17

Najpierw łącze internetowe wykorzystaliśmy do sprawdzenia, czy jest dostępna aktualizacja oprogramowania testowanego odtwarzacza. 

Procedurę konfiguracyjną ogólnie oceniamy dobrze, choć Panasonic mógłby pójść na rękę mniej doświadczonym użytkownikom i połączyć wstępną konfigurację z wyborem ustawień sieciowych. Niemniej całość jest bardzo prosta w obsłudze, poszczególne opcje są dobrze opisane, a menu ekranowe – czytelne.

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.