Panasonic DMP-BDT330 – test odtwarzacza Blu-ray 3D

Nie tylko Blu-ray 3D

Marek Kowalski
Panasonic DMP-BDT330 – test odtwarzacza Blu-ray 3D

Na filmy 4K, a tym bardziej programy telewizyjne nadające w ultrawysokiej rozdzielczości, wciąż musimy poczekać. Ci, którzy szukają najwyższej powszechnie dziś dostępnej jakości obrazu, powinni zainteresować się filmami zapisanymi na krążkach Blu-ray i Blu-ray 3D. Rozdzielczość Full HD (pełne 1080p), zwłaszcza w połączeniu z poczuciem przestrzeni, gwarantuje doskonałą rozrywkę. Potrzebny jest do tego nie tylko telewizor wyświetlający obraz Full HD i 3D, ale też odpowiednie źródło sygnału. I właśnie jedno z takich urządzeń, stylowy odtwarzacz Panasonic DMP-BDT330, przetestowaliśmy.

0

Viera Connect, czyli „smartodtwarzacz”

Odtwarzacz Panasonic DMP-BDT330 jest urządzeniem klasy „smart”, co oznacza, że zapewnia dostęp do usług dystrybucji treści online.

Panasonic DMP-BDT330-18

Uruchomienie funkcji internetowych, czyli platformy Viera Connect, jest tu banalnie proste. Wystarczy na pilocie wcisnąć przycisk Internet. Na ekranie pojawi się wtedy zestaw ikon/kafelków, będących w istocie skrótami do udostępnianych online serwisów multimedialnych. Łatwo od razu zauważyć, że już na pierwszej stronie widocznych jest kilku polskich dostawców VOD (Ipla, Iplex i TVN Player), nie mogło też zabraknąć Facebooka i YouTube'a.

Panasonic DMP-BDT330-19

Dopiero na następnej stronie widoczny jest skrót do wbudowanej w odtwarzacz przeglądarki WWW. Sama przeglądarka nie zachwyca – zapewnia typowo „telewizyjną” wydajność.

Panasonic DMP-BDT330-20

Jeszcze jedna strona z preinstalowanymi narzędziami online:

Panasonic DMP-BDT330-22

Liczbę dostępnych narzędzi można zwiększyć, wybierając ikonę/kafelek o nazwie Market, która prowadzi do oferującego je sklepu. Tylko niektóre (zwłaszcza te przeznaczone dla dzieci) są płatne (kosztują ok. 15 zł).

Panasonic DMP-BDT330-23

Dodać nowe narzędzie do puli dostępnych poprzez menu Viera Connect jest banalnie prosto, należy po prostu je wybrać i wskazać przycisk z ceną (tu: Darmowe). Aby można to było robić na platformie Viera Connect, trzeba się zarejestrować. Rejestracja jest bezpłatna i można ją przeprowadzić zarówno z poziomu opcji wyświetlanych na ekranie odtwarzacza, jak i na dowolnym komputerze, wprowadzając w przeglądarce internetowej adres //shop.panasonic.com/ecom/login.

Platforma Viera Connect jest dość prosta w obsłudze, zaletą jest też dostępność polskojęzycznych treści, choć samych narzędzi nie jest szczególnie wiele (zwłaszcza w porównaniu z królującymi obecnie na tym polu rozwiązaniami Samsunga).

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.