Menu urządzenia i dostępne ustawienia
Wbudowane w odtwarzacz menu ekranowe to jedno z bardziej estetycznych i czytelnych rozwiązań spośród tych, które spotkaliśmy w tego typu urządzeniach.
Menu główne ze względu na zawarte w nim opcje kojarzy się z odtwarzaczem multimedialnym. I faktycznie, dostęp do funkcji związanych z odtwarzaniem różnego typu treści jest bardzo ułatwiony. Kwestię obsługiwanych formatów audio, wideo oraz zdjęć zostawmy jednak na później, teraz przyjrzyjmy się ustawieniom w samym menu.
Ustawienia są profilowane, to znaczy można utworzyć do czterech niezależnych profili użytkowników, z których każdy może zawierać inny zestaw parametrów.
Dodanie nowego użytkownika jest banalnie proste: podajemy nazwę, a następnie wybieramy ikonkę reprezentującą dany profil i ewentualnie tapetę (jest kilka wbudowanych, można też użyć praktycznie dowolnego zdjęcia z zasobów dostępnych odtwarzaczowi: sieci, płyt, podłączonych urządzeń USB itp.).
Grupa ustawień związanych z odtwarzaniem 3D pozwala m.in. wyłączyć automatyczne aktywowanie trybu 3D po włożeniu do napędu płyty z filmem Blu-ray 3D. Oprócz tego można wyłączyć tryb 3D w przypadku, gdy materiał AVCHD 3D nie jest poprawnie obsługiwany (wyświetlany).
Następna kategoria menu to opcje językowe, przy czym chodzi tu zarówno o język samego menu, jak też preferowane (wybierane automatycznie przez odtwarzacz) ustawienia językowe w filmach Blu-ray i DVD.
Opcje sieciowe to wyłącznie dwa tryby uruchomienia narzędzi konfigurujących dostęp odtwarzacza do sieci lokalnej (zarówno przewodowej, jak i bezprzewodowej) oraz internetu.
Następna kategoria ustawień dotyczy klasyfikacji treści (w konfiguracji standardowej nic nie jest blokowane, ale można to, oczywiście, zmienić i powiązać ze wspomnianymi profilami użytkowników).
Ostatnia kategoria to opcje związane z podstawową konfiguracją urządzenia, aktualizacją itp.