Panasonic DMP-BDT330 – test odtwarzacza Blu-ray 3D

Nie tylko Blu-ray 3D

Marek Kowalski
Panasonic DMP-BDT330 – test odtwarzacza Blu-ray 3D

Na filmy 4K, a tym bardziej programy telewizyjne nadające w ultrawysokiej rozdzielczości, wciąż musimy poczekać. Ci, którzy szukają najwyższej powszechnie dziś dostępnej jakości obrazu, powinni zainteresować się filmami zapisanymi na krążkach Blu-ray i Blu-ray 3D. Rozdzielczość Full HD (pełne 1080p), zwłaszcza w połączeniu z poczuciem przestrzeni, gwarantuje doskonałą rozrywkę. Potrzebny jest do tego nie tylko telewizor wyświetlający obraz Full HD i 3D, ale też odpowiednie źródło sygnału. I właśnie jedno z takich urządzeń, stylowy odtwarzacz Panasonic DMP-BDT330, przetestowaliśmy.

0

Menu urządzenia i dostępne ustawienia

Wbudowane w odtwarzacz menu ekranowe to jedno z bardziej estetycznych i czytelnych rozwiązań spośród tych, które spotkaliśmy w tego typu urządzeniach.

Panasonic DMP-BDT330-40

Menu główne ze względu na zawarte w nim opcje kojarzy się z odtwarzaczem multimedialnym. I faktycznie, dostęp do funkcji związanych z odtwarzaniem różnego typu treści jest bardzo ułatwiony. Kwestię obsługiwanych formatów audio, wideo oraz zdjęć zostawmy jednak na później, teraz przyjrzyjmy się ustawieniom w samym menu.

Panasonic DMP-BDT330-41

Ustawienia są profilowane, to znaczy można utworzyć do czterech niezależnych profili użytkowników, z których każdy może zawierać inny zestaw parametrów.

Panasonic DMP-BDT330-42

Dodanie nowego użytkownika jest banalnie proste: podajemy nazwę, a następnie wybieramy ikonkę reprezentującą dany profil i ewentualnie tapetę (jest kilka wbudowanych, można też użyć praktycznie dowolnego zdjęcia z zasobów dostępnych odtwarzaczowi: sieci, płyt, podłączonych urządzeń USB itp.). 

Panasonic DMP-BDT330-45

Panasonic DMP-BDT330-46

Panasonic DMP-BDT330-47

Panasonic DMP-BDT330-48

Grupa ustawień związanych z odtwarzaniem 3D pozwala m.in. wyłączyć automatyczne aktywowanie trybu 3D po włożeniu do napędu płyty z filmem Blu-ray 3D. Oprócz tego można wyłączyć tryb 3D w przypadku, gdy materiał AVCHD 3D nie jest poprawnie obsługiwany (wyświetlany).

Panasonic DMP-BDT330-49

Następna kategoria menu to opcje językowe, przy czym chodzi tu zarówno o język samego menu, jak też preferowane (wybierane automatycznie przez odtwarzacz) ustawienia językowe w filmach Blu-ray i DVD.

Panasonic DMP-BDT330-50

Opcje sieciowe to wyłącznie dwa tryby uruchomienia narzędzi konfigurujących dostęp odtwarzacza do sieci lokalnej (zarówno przewodowej, jak i bezprzewodowej) oraz internetu.

Panasonic DMP-BDT330-51

Następna kategoria ustawień dotyczy klasyfikacji treści (w konfiguracji standardowej nic nie jest blokowane, ale można to, oczywiście, zmienić i powiązać ze wspomnianymi profilami użytkowników).

Panasonic DMP-BDT330-52

Ostatnia kategoria to opcje związane z podstawową konfiguracją urządzenia, aktualizacją itp.

 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.