Panasonic DMP-BDT330 – test odtwarzacza Blu-ray 3D

Nie tylko Blu-ray 3D

Marek Kowalski
Panasonic DMP-BDT330 – test odtwarzacza Blu-ray 3D

Na filmy 4K, a tym bardziej programy telewizyjne nadające w ultrawysokiej rozdzielczości, wciąż musimy poczekać. Ci, którzy szukają najwyższej powszechnie dziś dostępnej jakości obrazu, powinni zainteresować się filmami zapisanymi na krążkach Blu-ray i Blu-ray 3D. Rozdzielczość Full HD (pełne 1080p), zwłaszcza w połączeniu z poczuciem przestrzeni, gwarantuje doskonałą rozrywkę. Potrzebny jest do tego nie tylko telewizor wyświetlający obraz Full HD i 3D, ale też odpowiednie źródło sygnału. I właśnie jedno z takich urządzeń, stylowy odtwarzacz Panasonic DMP-BDT330, przetestowaliśmy.

0

Ustawienia obrazu

Przejdźmy do ustawień związanych z tym, co widać na ekranie podłączonym do odtwarzacza.

Panasonic DMP-BDT330-27

Panasonic DMP-BDT330-28

Panasonic DMP-BDT330-29

Panasonic DMP-BDT330-30

Do wyboru są cztery predefiniowane tryby wyświetlania obrazu, przy czym różnice pomiędzy nimi są mało wyraźne. Tryb użytkownika jest jedynym, w którym dostępne stają się widoczne na powyższym zdjęciu funkcje regulacyjne. W pozostałych dostęp do tych suwaków jest blokowany.

Panasonic DMP-BDT330-31

Panasonic DMP-BDT330-33

Panasonic DMP-BDT330-34

Ponieważ producent nie wie, do jakiego ekranu użytkownik podłączy urządzenie, musi ono obsługiwać możliwie dużo trybów wyświetlania, stąd duża liczba opcji w podmenu Tryb wyjścia HDMI. Standardowo odtwarzacz automatycznie wykrywa możliwości (rozdzielczość) ekranu i w naszym przypadku automatyka działała poprawnie. Działanie pozostałych trybów sprowadza się do wymuszenia konkretnej rozdzielczości obrazu przesyłanego przez HDMI.

Panasonic DMP-BDT330-35

Odtwarzacz Panasonica jest urządzeniem dość przyszłościowym, głównie dlatego, że ma wbudowaną funkcję zwiększającą rozdzielczość obrazu z odtwarzanej płyty Blu-ray do 4K. Inna sprawa, że podobne algorytmy są implementowane w samych telewizorach 4K. Ponieważ w trakcie testów odtwarzacza nie mieliśmy w redakcji telewizora 4K, nie mogliśmy przetestować tej funkcji w praktyce.

Panasonic DMP-BDT330-36

Obsługa trybu YCbCr (4 : 4 : 4) to zdecydowanie zaleta. Dzięki temu mamy pewność, że odtwarzacz prześle obraz o największej dostępnej w standardzie Blu-ray liczbie kolorów.

Panasonic DMP-BDT330-39

Testowany odtwarzacz jest wyposażony w dwa złącza HDMI. Można wyłączyć przesyłanie obrazu przez pomocnicze HDMI, a wtedy urządzenie może pełnić funkcję odtwarzacza muzyki.

 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.