Panasonic DMP-BDT330 – test odtwarzacza Blu-ray 3D

Nie tylko Blu-ray 3D

Marek Kowalski
Panasonic DMP-BDT330 – test odtwarzacza Blu-ray 3D

Na filmy 4K, a tym bardziej programy telewizyjne nadające w ultrawysokiej rozdzielczości, wciąż musimy poczekać. Ci, którzy szukają najwyższej powszechnie dziś dostępnej jakości obrazu, powinni zainteresować się filmami zapisanymi na krążkach Blu-ray i Blu-ray 3D. Rozdzielczość Full HD (pełne 1080p), zwłaszcza w połączeniu z poczuciem przestrzeni, gwarantuje doskonałą rozrywkę. Potrzebny jest do tego nie tylko telewizor wyświetlający obraz Full HD i 3D, ale też odpowiednie źródło sygnału. I właśnie jedno z takich urządzeń, stylowy odtwarzacz Panasonic DMP-BDT330, przetestowaliśmy.

0

Ustawienia dźwięku

W przypadku odtwarzacza Blu-ray ustawienia dźwięku mają większe znaczenie niż np. w telewizorach, standardowo wyposażanych we własny zestaw nagłośnieniowy. Odtwarzacz musi uwzględniać wiele różnych konfiguracji. Jak z tym zadaniem poradzili sobie inżynierowie Panasonica i jak elastyczne są te ustawienia? 

Panasonic DMP-BDT330-53

Panasonic DMP-BDT330-54

Menu ustawień dźwiękowych wydało nam się bogatsze od menu ustawień obrazu. Odtwarzacz ma tzw. funkcję kompresji zakresu, którą w wielu telewizorach określa się raczej jako tryb dla niesłyszących albo poprawę słyszalności dialogów. Także tutaj jej rola polega właśnie na tym. Po jej włączeniu dialogi w filmach przy niezmienionym poziomie głośności będą lepiej słyszalne.

Panasonic DMP-BDT330-55

Odtwarzacz zapewnia generalnie dwie metody transmisji dźwięku cyfrowego: bitstreaming oraz PCM. W pierwszym przypadku będzie przesyłał do podłączonego urządzenia dźwięk taki, jaki jest zapisany w źródle, a druga opcja oznacza konwersję źródłowego sygnału na format PCM.

Panasonic DMP-BDT330-56

Panasonic DMP-BDT330-57

Panasonic DMP-BDT330-58

W przypadku gdy odtwarzacz jest podłączony do zestawu stereo, przesyłanie wielokanałowego dźwięku jest pozbawione sensu – w takiej sytuacji można dźwięk odtworzyć dwukanałowo.

Panasonic DMP-BDT330-59

Można też zrobić na odwrót, czyli włączyć symulację dźwięku wielokanałowego pochodzącego ze źródeł stereo.

 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.