Panasonic MJ-DJ01 klasyczna sokowirówka

Sokowirówka z wygodnym kranem i odpornymi na uszkodzenie częściami

Adam Kwiatkowski
Panasonic MJ-DJ01 klasyczna sokowirówka

MJ-DJ01 wyprodukowana pod marką Panasonic to skuteczne narzędzie do wydobywania z warzyw i owoców pysznego soku. Stalowe noże i gęste sito bardzo szybko przerabiają miękkie i twarde surowce do produkcji soku. Obrotowy kran z zabezpieczeniem przed kapaniem ułatwia korzystanie z sokowirówki. Wzornictwo MJ-DJ01 jest bardzo klasyczne w stale modnych kolorach, polerowanej stali w połączeniu z czernią tworzywa. 

3

Specyfikacja i budowa

Sposób wydobywania soku z owoców i warzyw zależy od urządzenia, którym się posługujemy. Do owoców miękkich, pomidorów i drobnych jagód najlepiej stosować solidną praskę z podajnikiem ślimakowym. Taka maszynka nie przydaje się gdy chcemy szybko pozyskać sok z twardych owoców i warzyw korzeniowych. Najlepiej i najszybciej sok z jabłek i marchwi utoczymy sokowirówką. 

Wirujący spodek z ostrzami posiada zamontowane wysokie brzegi o bardzo drobnej perforacji. Na stalowym sicie siła odśrodkowa wyciska z wiórów sok. Wióry lżejsze o płyn wyciśnięty dzięki sile wirującego sita przedostają się ku górze, a następnie wpadają do pojemnika na odpadki. To bardzo skrócony opis działania każdej klasycznej sokowirówki. 

8Q2A0366

Panasonic MJ-DJ01 to bardzo elegancki model sokowirówki o klasycznym kształcie. Producent zastosował neutralną kompozycję kolorów, czarnego, srebrnego i szarego-przezroczystego. Z lewej strony obudowy znajduje się pokrętło włącznika z dwoma biegami. Mocowanie pokrywy złożonego urządzenia odbywa się przez zatrzaśnięcie długich rygli umocowanych po obu stronach sokowirówki. 

8Q2A0371

Pojemnik na odpadki oraz tłok, czarne elementy sokowirówki, wykonano z półelastycznego, bezpiecznego dla zdrowia tworzywa polipropylenowego (PP). Ścianki zbiornika, po których spływa wytłoczony sok, wykonano z ABS. Pokrywa to tworzywo akrylowe (AS) o zwiększonej odporności na uszkodzenia. Żaden z materiałów zastosowanych w sokowirówce nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, są neutralne podczas kontaktu z żywnością, kwasami (w stężeniach występujących w owocach i warzywach), nie reagują z tłuszczami ani solami mineralnymi. Również sito i ostrza sokowirówki wykonano z bezpiecznego materiału, kwasoodpornej wysokogatunkowej stali.

8Q2A0372b

Podstawa zabezpiecza silnik o dużej mocy. Przed niekontrolowanym przemieszczaniem się po blacie zabezpieczają gumowe podkładki. W opakowaniu znajduje się również dzbanek na sok z ABS, z pokrywką z PP.8Q2A0367

Specyfikacja:

Model MJ-DJ01

  • Pobór energii elektrycznej 240 W (bieg 1) lub 270 W (bieg 2)
  • Waga 4,2 kg
  • Wysokość (z tłokiem) 38,5 cm
  • Szerokość 22 cm
  • Głębokość 27,5 cm

Waszym zdaniem

przepismamy.pl00

Polecam moje propozycje domowych soków
http://dobrakuchniamamy.blogspot.com/search?q=sok

przepismamy.pl00

<a href="http://dobrakuchniamamy.blogspot.com/search?q=sok"> http://dobrakuchniamamy.blogspot.com/search?q=sok </a>

jedrzej.tarnawski00

Rewelacyjna sprawa na wiosnę. Już na mojej liście zakupów!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.