Panasonic Smart Viera TX-L65WT600E – test telewizora 4K (Ultra HD)

Panasonic TX-L65WT600E – telewizor z przyszłości

Marek Kowalski
Panasonic Smart Viera TX-L65WT600E – test telewizora 4K (Ultra HD)

Telewizor Panasonic TX-L65WT600E to sprzęt imponujący pod wieloma względami. Ekran o ultrawysokiej rozdzielczości 4K (Ultra HD), najnowocześniejszy interfejs HDMI 2.0, najszybszy układ odpowiedzialny za przetwarzanie danych obrazu... Tych „naj” jest więcej, pytanie tylko, jak się to przekłada na faktyczne korzyści dla użytkownika. Czy innowacyjność produktu jest równoznaczna z jego użytecznością? A może ten nowoczesny telewizor nieco wyprzedził swój czas? Technologiczna demonstracja siły japońskiego producenta czy w pełni przemyślany produkt dla wymagającego konsumenta? Wiele pytań. Czas zatem na odpowiedzi. Oto test tego urządzenia.

7

Testowane produkty:

Panasonic Smart Viera TX-L65WT600E – techniczny majstersztyk?

Telewizor popularnej japońskiej marki to urządzenie, któremu mogliśmy już się pokrótce przyjrzeć podczas jego prezentacji w warszawskim oddziale firmy. Z tym większym apetytem czekaliśmy na możliwość jego dokładniejszego przetestowania. Okazja w końcu nadeszła: Panasonic Smart Viera TX-L65WT600E trafił na nasz laboratoryjny stół, a my zabraliśmy się za badanie jego faktycznych możliwości.

Jedno nie ulega wątpliwości: to urządzenie prestiżowe. Nie chodzi jednak tylko o prestiż właściciela tego cacka, bardziej o prestiż producenta. To swoista demonstracja technicznych możliwości. Ten 65-calowy model jest w tej chwili najbardziej przyszłościowym telewizorem z matrycą zdolną wyświetlić obraz o rozdzielczości 4K.

Chcesz wiedzieć więcej na temat 4K? Przeczytaj nasz poradnik!

Panasonic Smart Viera TX-L65WT600E

Panasonic Smart Viera TX-L65WT600E – 65 cali japońskiej techniki, a jak z użytecznością?

Jest to jedyny dostępny w sklepach telewizor wyposażony w podzespoły w pełni spełniające wymagania najnowszej specyfikacji HDMI 2.0. Co prawda inni producenci również twierdzą, że mają w ofercie telewizory 4K, które obsługują bądź niebawem będą obsługiwać HDMI 2.0 (po aktualizacji oprogramowania lub wymianie modułu sprzętowego), jednak to właśnie w testowanym przez nas modelu Panasonica znajduje się układ scalony zdolny do przetworzenia 18 Gb (gigabitów) danych w ciągu sekundy. Dzięki pełnej obsłudze HDMI 2.0 telewizor ten jest przygotowany do wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4K z częstotliwością 60 kl./s. Panasonic Smart Viera TX-L65WT600E jest też jedynym znanym nam telewizorem 4K wyposażonym w złącze DisplayPort i jedynym tego typu sprzętem, który uzyskał oficjalny certyfikat THX 4K Display.

Panasonic Smart Viera TX-L65WT600E

Zdobycie powyższego certyfikatu to prawdziwy powód do dumy. Procedura certyfikacyjna THX obejmuje około 600 różnych testów sprawdzających możliwości sprzętu, jasność ekranu, jego kolorystykę, kompensację ruchu, redukcję szumu, zdolność niwelowania artefaktów wynikających z kompresji strumienia danych i wiele, wiele więcej. Nasze testy potwierdziły, że mamy do czynienia z bardzo dobrą konstrukcją, wręcz doskonałą pod względem parametrów, jednak już na wstępie gdzieś w zakamarkach umysłu kiełkowała niepokojąca myśl. Czy przypadkiem urządzenie nie wyprzedza swoich czasów? Czy mimo technicznej maestrii będzie sprzętem użytecznym? Nie od dziś wiadomo, że przekazy marketingowe zręcznie omijają „niewygodne” aspekty funkcjonowania danego produktu. Od czego jednak jesteśmy? To właśnie nasze zadanie pokazać, jaki ten telewizor naprawdę jest.

Waszym zdaniem

leszek6000

ARC to trochę coś innego. Pozwala przesyłać dźwięk w kierunku odwrotnym niż sygnał wideo. Przesyłanie dźwięku razem z obrazem jest dostępne w każdej wersji HDMI od pradawnych czasów.

wasdas01

Witam Chazarsko syjonistyczno banksterska swołocz na wydre blokuje wprowadzenie do masowej seryjnej produkcji TV z matrycami OLED.

apdj10

Taak..kupie sobie telewizor za 25tys. zeby móc lepiej reklamy w telewizji widziec Tyle w nich dobrego ze mają wi-fi czy wyjścia usb

tomasz.sztachelski00

@Apdj - a kto Ci każe oglądać reklamy w TV? Możesz sobie oglądac filmy, streamować z netu, grać na konsoli. Dla mnie świetny TV

krwawy_rysiek00

Nie oszukujmy się 4K to przyszłość - iezaleznie od tego czy będzie to led czy oled. Zapewnw Panasonic już niedługo wprowadzi do sprzedaży 4K, ale oled...

tomasz.sztachelski00

@Krwawy rysiek - oni już mają tv z 4K :)

tkalinowski00

A jak ktoś nie chce mieć 4K to można kupić jeden model niżej WT60, który jest Full HD i pewnie o połowę tańszy :)

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.