Philips PowerPro Aqua FC6401/01 – bezprzewodowy odkurzacz i mop w jednym

Gratka dla domowych czyściochów

Magda Spernacka
Philips PowerPro Aqua FC6401/01 – bezprzewodowy odkurzacz i mop w jednym

Jak często zdarza się Wam, że w świeżo posprzątanym domu nagle spostrzegacie okruszki chleba na podłodze w kuchni? Albo wracacie do domu z psiakiem, a ten wpada do mieszkania i zostawia brudne ślady łap. Nie mówiąc już o tak powszechnym problemie, jak ciągłe ślady ziemi i piachu w przedpokoju, pochodzące z brudnego obuwia. Wszyscy to znamy. Odkurzanie ciężkim, nieporęcznym i hałasującym odkurzaczem, a potem mycie podłogi mopem to jedyne skutecznie rozwiązanie. Aby na pewno jedyne? Od teraz już nie! Firma Philips zaprezentowała idealny sprzęt, który błyskawicznie i wygodnie usunie drobne zabrudzenia z podłogi. Okruchy zassie, a na koniec przetrze podłogę na mokro. Poznajcie Philips PowerPro Aqua – lekki, zgrabny, bezprzewodowy odkurzacz bezworkowy, który oferuje ponadto funkcję mopa.

0

Nie tylko odkurza, ale też myje!

Jak dotąd wydaje się, że PowerPro Aqua to odkurzacz niemal identyczny jak PowerPro Duo, a nawet o ograniczonej funkcjonalności, bo nie jest odkurzaczem typu „2 w 1” (odkurzacz pionowy lub odkurzacz przenośny). Przejdźmy więc do najważniejszej innowacji w tym modelu – funkcji mopa.

Gdy myślimy o odkurzaczu myjącym podłogi, do głowy przychodzi nam inne urządzenie Philipsa – model AquaTrio Pro, opisywany przez nas w lutym. Sprzęt za jednym „przejazdem” zasysa brud z podłogi, myje ją wodą z opcjonalnym dodatkiem detergentu i suszy. Sprzęt ma dwa pojemniki, jeden przeznaczony na wodę czystą, drugi na wodę brudną. Podłogę myje zawsze wodą czystą, więc nie zostawia smug, jak tradycyjny mop.

Przyznamy, że początkowo mieliśmy nadzieję, że PowerPro Aqua to taka bezprzewodowa odmiana AquaTrio Pro. Niestety aż tak dobrze nie ma.

Do odkurzacza dołączono specjalną przystawkę, podczepianą u spodu nasadki ActivePro Turbo (przystawka przyczepia się dzięki dwóm silnym magnesom). Konstrukcja przystawki jest dość prosta: to niewielki zbiornik na wodę (o pojemności 200 ml) oraz ściereczka z mikrofibry przyczepiana od spodu zbiornika na dwa podłużne rzepy (w zestawie producent dołącza dwie ściereczki). Przypomnijmy, że w AquaTrio Pro elementem myjącym podłogi były dwa wałki z mikrofibry, na które cały czas była podawana czysta woda.

pojemnik

pojemnik-spod

sciereczki

od-spodu

zadokowany

Zadaniem przystawki ze zbiornikiem wody jest dawkowanie płynu na ściereczkę (przez specjalną szczelinę) w takich ilościach, by ściereczka była wilgotna, ale nie mokra. Aby uzyskać najlepsze efekty podczas sprzątania, najlepiej przesuwać stopę odkurzacza tylko w jednym kierunku - do przodu. Wówczas czyszczenie podłogi odbywać się będzie dwustopniowo. Najpierw przez stopę odkurzacza TriActive Turbo zasysany będzie lekki brud (kurz, włosy, okruchy), po czym ściereczka z mikrofibry przetrze podłogę na mokro usuwając resztki kurzu oraz np. plamy po rozlanych napojach.

Rozwiązanie zastosowane w PowerPro Aqua jest zatem dużo prostsze niż w modelu AquaTrio Pro, ale… w sumie do zastosowań, do jakich został stworzony opisywany sprzęt, powinno być wystarczające. Czas to sprawdzić!

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.