Philips PowerPro Aqua FC6401/01 – bezprzewodowy odkurzacz i mop w jednym

Gratka dla domowych czyściochów

Magda Spernacka
Philips PowerPro Aqua FC6401/01 – bezprzewodowy odkurzacz i mop w jednym

Jak często zdarza się Wam, że w świeżo posprzątanym domu nagle spostrzegacie okruszki chleba na podłodze w kuchni? Albo wracacie do domu z psiakiem, a ten wpada do mieszkania i zostawia brudne ślady łap. Nie mówiąc już o tak powszechnym problemie, jak ciągłe ślady ziemi i piachu w przedpokoju, pochodzące z brudnego obuwia. Wszyscy to znamy. Odkurzanie ciężkim, nieporęcznym i hałasującym odkurzaczem, a potem mycie podłogi mopem to jedyne skutecznie rozwiązanie. Aby na pewno jedyne? Od teraz już nie! Firma Philips zaprezentowała idealny sprzęt, który błyskawicznie i wygodnie usunie drobne zabrudzenia z podłogi. Okruchy zassie, a na koniec przetrze podłogę na mokro. Poznajcie Philips PowerPro Aqua – lekki, zgrabny, bezprzewodowy odkurzacz bezworkowy, który oferuje ponadto funkcję mopa.

0

Werdykt

Philips PowerPro Aqua to idealny sprzęt, który ułatwi utrzymanie podłóg w czystości. Jest lekki, bardzo zwinny przy manewrowaniu i relatywnie cichy, więc nie „rozsadzi” głowy sprzątającej (sprzątającemu) nadmiernym hałasem. Dołączona przystawka mopująca pozwala wytrzeć na mokro podłogi, dzięki czemu usuniemy ślady łap zwierząt domowych czy plamy po rozlanych napojach.

stoi

Nadal jednak nie rozumiemy, czemu Philips uprościł konstrukcję samego odkurzacza, przez co niemożliwe jest wyjęcie z niego małego odkurzacza przenośnego. To niezwykle praktyczna funkcjonalność opisywanego przez nas wcześniej modelu PowerPro Duo, której często brakowało nam w modelu PowerPro Aqua.

Odkurzacz Philips PowerPro Aqua wyceniono na 1029 złotych i za tyle sprzedają go duże sklepy sieciowe. W internetowych porównywarkach cenowych znajdziecie go trochę nieznacznie taniej, za 999 złotych. To mimo wszystko naszym zdaniem dość dużo. Model PowerPro Duo kosztuje o 300 złotych mniej (a wersję z gorszymi akumulatorami NiMH wyceniono na niecałe 400 złotych) i oferuje funkcjonalność „2 w 1” (można nim odkurzyć np. tapicerkę samochodu, meble itp.). Nie ma co prawda funkcji mycia podłóg, ale… 300 złotych więcej za pojemnik dozujący wodę i ściereczkę z mikrofibry to jednak sporo. W takiej sytuacji chyba byśmy woleli kupić model PowerPro Duo, a ślady psich łap zetrzeć po prostu zwykłą ściereczką.

Z drugiej strony PowerPro Aqua jest odkurzaczem bardzo kompaktowym (zajmuje mało miejsca), a elegancki wygląd sprawia, że nie trzeba go chować w szafie - może stać np. w kącie przedpokoju, więc zawsze jest pod ręką. Teoretycznie może zastąpić nawet tradycyjny odkurzacz stacjonarny (pod warunkiem codziennego odkurzania przez najwyżej 3 do 5 minut), a nawet zestaw "mop plus wiadro". Jest więc sprzętem bardzo praktycznym i użytecznym. Jeśli cena Was nie przeraża, na pewno z PowerPro Aqua będziecie zadowoleni.

 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.