Sony SLT-A58 + DT 18-55 vs Canon EOS 700D Double Lens Kit - która lustrzanka cyfrowa jest lepsza?

Nowoczesna elektronika, czy wyrafinowana optyka?

Marek Kowalski
Sony SLT-A58 + DT 18-55 vs Canon EOS 700D Double Lens Kit - która lustrzanka cyfrowa jest lepsza?

Fotografia cyfrowa spowodowała, że cały proces wykonywania fotografii, od wciśnięcia migawki, aż po otrzymanie gotowego zdjęcia może być kontrolowany przez jedną osobę, która nie musi posiadać własnego laboratorium fotograficznego. Ci, którzy do kwestii fotografowania podchodzą ambitnie i nie wystarcza im uboga funkcjonalność tanich kompaktów czy tym bardziej smartfonów z aparatami, decydują się na zakup lustrzanek zwanych "amatorskimi". W naszej redakcji porównaliśmy dwie popularne lustrzanki cyfrowe: Sony Alpha SLT-A58 oraz Canon EOS 700D. Który z nich wybrać? Mamy nadzieję ułatwić odpowiedź na to pytanie.

0

Sony SLT-A58 + DT 18-55

_MG_7935

Sony Alpha SLT-A58 to aparat, który wprowadził sporo zamieszania na rynku. Po części z powodu swojej dość nietypowej nazwy modelu, nie pasującej do wcześniej oferowanych aparatów przez Sony, a po części również dlatego, że od początku kusił potencjalnych nabywców dość atrakcyjną ceną, która ostatnio jeszcze spadła, do poziomu nieznacznie przekraczającego 1500 zł i to w zestawie razem z funkcjonalnym i dość uniwersalnym obiektywem 18-55 mm.

Cyfrowa lustrzanka pierwszego z japońskich producentów, których produkty zmierzyliśmy w niniejszym tekście jest aparatem pozycjonowanym dla początkującego - o ile w ogóle można tak powiedzieć w przypadku lustrzanek - adepta sztuki fotografii cyfrowej. Jeżeli weźmiemy pod uwagę nazwę tego produktu, może się wydawać, że mamy do czynienia z następcą modelu Alpha SLT-A57. W rzeczywistości, gdy weźmiemy pod uwagę parametry, jeden z bohaterów naszego testu jest raczej następcą modelu klasy entry-level: SLT-A37. 

Producent promuje to urządzenie jako optymalny wybór dla wymagającego amatora, którego aspiracje związane z fotografią cyfrową sięgają nieco dalej niż tylko operowanie przyciskiem migawki. Kuszenie potencjalnego nabywcy zaczyna się już od parametrów matrycy. Układ CMOS Exmor w standardzie APS-C oferuje aż 20,1 megapikseli i jest to pierwsze urządzenie marki Sony z matrycą APS-C zdolną do rejestracji takiej liczby pikseli. Producent zachwala również zastosowany w tym modelu elektroniczny wizjer zbudowany w technice OLED, a dodatkowym ułatwieniem ma być system ogniskujący (autofokus) śledzący obiekty znajdujące się w ruchu, co ma użytkownikom ułatwić uzyskiwanie ostrych ujęć.

Czy faktycznie Sony Alpha SLT-A58 jest wymarzonym modelem dla osoby, która swoją przygodę z lustrzankami dopiero rozpoczyna? Na kolejnych stronach próbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

 

Waszym zdaniem

Brak opinii.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.