Pralka, chłodziarka, piekarnik i zmywarka simplyFi Candy

Testujemy inteligentny sprzęt AGD marki Candy

Adam Kwiatkowski
Pralka, chłodziarka, piekarnik i zmywarka simplyFi Candy

Włoska marka sprzętu AGD, Candy, jako jeden z pierwszych producentów na rynku UE wprowadziła do sprzedaży całą gamę urządzeń, którymi można sterować za pomocą zdalnego dostępu przez aplikację w smartfonie lub w tablecie. Wygodny dostęp do większości funkcji pozwala włączyć piekarnik, pralkę, zmywarkę również poza domem, wystarczy w smartfonie mieć dostęp do internetu i aplikację Candy.

1

Chłodziarka simplyFi CF 18S WiFi

W skład oferowanego kompletu urządzeń z dostępem do aplikacji internetowej firmy Candy wchodzi chłodziarka simplyFi CF 18S WiFi. Chłodziarka w klasie energetycznej A+ z dolnym zamrażalnikiem i systemem pracy bezszronowej (No Frost BIO).

CF 18SiW WiFiW ofercie producenta znajduje się chłodziarka o obudowie koloru szarego - metalicznego oraz w kolorze białym

Obudowa recenzowanej chłodziarki utrzymana jest w kolorze satynowanej stali, na drzwiach chłodziarki zainstalowano interfejs z przyciskami i wyświetlaczem. Czarny kolor panelu ładnie współgra z kolorem obudowy i czerwonym podświetleniem.

8Q2A5339

Znamionowa wartość poboru energii, 292 kWh rocznie pozycjonuje chłodziarkę simplyFi CF 18S WiFi w klasie A+.  Urządzenie może działać w dwóch trybach, manualnym i predefiniowanym. Tryb ECO obniża temperaturę wewnątrz komory chłodziarki do +5 st. C, a w zamrażalniku do -18 st. C. Screenshot_2015-03-10-14-24-04Niezależnie od nastawów użytkownik ma dostęp do przydatnych programów, między innymi do szybkiego schładzania butelki napoju. Płyn, np. białe wino, powinien zostać umieszczony w zamrażalniku. Następnie należy uruchomić tryb szybkiego schładzania (na wyświetlaczu będzie podświetlona ikona o kształcie butelki). Po kwadransie sygnał dźwiękowy przypomni o pozostawionym w zamrażarce napoju. Cały cykl schładzania napoju trwa 30 minut, należy pamiętać, aby wyjąć z szuflady zamrażalnika napój, przed jego zamrożeniem.

8Q2A5340

Do zamrożenia dużej ilości produktów przydatne jest Super Zamrażanie. Po włączeniu tej funkcji mięso lub warzywa umieszczone w zamrażarce zostaną szybko doprowadzone do temperatury -18 st. C. Funkcja może być uruchomiona wyłącznie w trybie manualnym, w trybie ECO funkcja nie działa (znacząco zwiększa pobór energii elektrycznej). 

Screenshot_2015-03-10-15-15-01

Pomiary

Uruchomienie chłodziarki, temp. otoczenia 20 st. C; Nastawy manualne: +6 st. C; -17 st. C

  • Po 24 godzinach: pobrana energia - 0,883 kWh
  • temp. chłodziarki od +8 st. C do +6 st. C w zależności od strefy
  • temp. zamrażalnika od -15 st. C do -17 st. C

Zmiana trybu działania na tryb ECO, nastawy +5 st. C i -18 st. C

  • Po 24 godzinach: 0,774 kWh
  • temp. chłodziarki +6 st. C
  • temp. zamrażalnika -15st. C do -17 st. C

Schładzanie butelki wina białego, którego początkowa temperatura wynosiła 18 st. C do temperatury 8 st. C zajęło 21  minut. 

Agregat w urządzeniu działa w bardzo słyszalny sposób, nie jest to duży hałas (zmierzone w odległości metra od chłodziarki: 39 dBA), ale dźwięk może być odbierany (szczególnie przez osoby młode) jako nieprzyjemny i wysoki. 

Każdą funkcją lodówki simplyFi CF 18S WiFi można sterować z poziomu aplikacji w smartfonie lub tablecie. Połączenie z aplikacją jest bardzo stabilne - nie wymagało resetowania podczas całego okresu testów. 

Waszym zdaniem

saxon00

niedługo będzie można defekować zdalnie przez wifi, tylko po co? nie ma to jak gazetka, kanapka, smartfon no i muszla

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.