Pralka, chłodziarka, piekarnik i zmywarka simplyFi Candy

Testujemy inteligentny sprzęt AGD marki Candy

Adam Kwiatkowski
Pralka, chłodziarka, piekarnik i zmywarka simplyFi Candy

Włoska marka sprzętu AGD, Candy, jako jeden z pierwszych producentów na rynku UE wprowadziła do sprzedaży całą gamę urządzeń, którymi można sterować za pomocą zdalnego dostępu przez aplikację w smartfonie lub w tablecie. Wygodny dostęp do większości funkcji pozwala włączyć piekarnik, pralkę, zmywarkę również poza domem, wystarczy w smartfonie mieć dostęp do internetu i aplikację Candy.

1

Pralka simplyFi GSF4 137TWC3

Pralka simplyFi GSF4 137TWC3

GSF4137TWC31S_002

Pralka bardzo płytka, ma zaledwie 40 cm, ale producentowi udało się w niej umieścić bęben, w którym mieści się do 7 kg prania. Pralka ma klasyczny kształt i wzornictwo. Nowatorskie jest zastosowanie pól dotykowych na obudowie, zamiast guzików i klawiszy. GSF4137TWC31S_001

Główne pokrętło pozwala na zmianę programu (15). Nastawienie na dowolny program pozwala aktywować WiFi i sterowanie za pomocą aplikacji w smartfonie lub w tablecie. GSF4137TWC31S_004

Bęben pralki wykonano ze stali, kołnierz z odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego ma wyprowadzoną dyszę wody, dzięki której pralka równomiernie namacza pranie. Producent oznaczył pralkę klasą A+++ która informuje o klasie efektywności energetycznej. 

Screenshot_2015-03-18-11-51-40

Standardowe pranie w GSF4 137TWC3; temperatura prania 60 st. C; wsad bawełniany o wadze 5,5 kg; 

  • Ilość wody: 49 l
  • energia elektryczna: 1,02 kWh


Screenshot_2015-03-18-14-42-37

Program Ultra Rapid 59 minut; temperatura prania 40 st. C; wsad bawełniany o wadze 3,5 kg;

  • ilość wody: 47 l
  • energia elektryczna: 0,69 kWh

Pralka pozwala na zdalne sterowanie. Dzięki aplikacji można w prosty sposób dobrać program do umieszczonego wkładu. Po zakończeniu prania pralka może obracać delikatnie bęben, aby tkaniny nie pogniotły się. Nawet po kilku godzinach takich zabiegów materiał pozostaje świeży, napowietrzony  i nie ma zagnieceń. 
Aktywowanie funkcji WIFI jest dokładnie opisane w aplikacji. Niestety egzemplarz, który recenzowaliśmy wymagał kilkukrotnego resetowania ustawień po nagłym wyłączeniu i ponownym włączeniu energii elektrycznej. Pralka pracuje z dużym hałasem. Dźwięk jest wysoki i może przeszkadzać, dlatego funkcja zdalnego dostępu do nastawów pralki może być bardzo przydatna. Przygotowane pranie z detergentami i środkami antystatycznymi wystarczy pozostawić w trybie zdalnym a cały cykl prania włączyć zdalnie przebywając poza domem. 

Waszym zdaniem

saxon00

niedługo będzie można defekować zdalnie przez wifi, tylko po co? nie ma to jak gazetka, kanapka, smartfon no i muszla

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.