SI-4T-Black Solgaz - Polska płyta indukcyjna

Bezpłomieniowa płyta indukcyjna firmy Solgaz

Adam Kwiatkowski
SI-4T-Black Solgaz - Polska płyta indukcyjna

Kolejna bezpłomieniowa płyta ceramiczna, produkowana przez Solgaz, polską firmę, to płyta indukcyjna SI-4T-Black. Pozwala dostosować wielkość pola gotowania do naczynia, w którym gotujemy. Dwa ogromne pola mogą służyć do wstawienia brytfanny, garnków i garnuszków. Oczywiście, naczynia muszą być dostosowane do pracy z płytami indukcyjnymi. Zaletą gotowania indukcyjnego jest duże bezpieczeństwo, mała bezwładność cieplna i energooszczędność. 

11

Płyta indukcyjna SI-4T-Black - wygląd

Płyta indukcyjna SI-4T-Black Solgaz nie różni się zewnętrznie od płyt ceramicznych elektrycznych, czy płyt gazowych produkowanych przez Solgaz. Czarna tafla ma zasygnalizowane delikatnym wzorem pola grzewcze oraz dotykowe do kontrolowania płyty. Symbolicznie oznaczone dwa duże pola grzewcze są oddzielone od siebie pasem o szerokości 10 cm. Tak dyskretne oznaczenie podkreśla jedną z zalet płyty Solgaz - funkcję Free - jako naczynia do gotowania mogą służyć nawet duże, prostokątne brytfanny i będą miały równomiernie rozgrzane dno. 

 SolgazBlack_indukcyjna

Pas ikon z kontrolkami (od lewej strony płyty): Pauza ((1) przycisk określony jako "stop and go", pozwala zawiesić działanie programu i wznowić go z poprzednimi nastawami); timer (2); trzy pola wyboru lokalizacji garnka lewej połowy płyty((3), (4), (5)); Podtrzymywanie ciepła ((6) pole grzewcze działa z interwałami, aby utrzymać temperaturę potrawy); suwak intensywności gotowania (7); przycisk Booster ((8) z literą "P", zwiększa prędkość gotowania); trzy przyciski lokalizacji naczynia do gotowania ((5), (4), (3)) Blokada ((9) zabezpiecza płytę przed uruchomieniem przez najmłodszych); Zasilanie ((10) włącz / wyłącz). 

 Solgaz_panel1

Solgaz_panel2

Solgaz_panel3

Ponad blat wystaje 6 mm ceramicznej tafli, leżącej na cienkiej piankowej uszczelce, która zapobiega przed przedostaniem się płynów pod taflę i ją amortyzuje .

 

Waszym zdaniem

jakub.biel02

Super!

jacobs401

Fajnie, że Polacy się tak rozwijają. Powodzenia!

maly.test00

Fajnie się zapowiada. Mam tylko nadzieje ze podatki ich nie zjedzą tutaj

jareth00

Taa,a gdzie i jak mają sobie to zamontować ludzie w blokach z tat 60 ubiegłego wieku???

kablowka00

Mam zamiar kupić ich płytę gazową ale niestety wciąż trzyma wysoką cenę.

mbl00

Solgaz - za****ste płyty bez płomienia!

mirek kowal11100

To jakieś wielkie nieporozumienie! Czas do doprowadzenia 1 litra wody w garnku z dnem 20cm średnicy rzędu 15 minut lub więcej na płycie indukcyjnej to katastrofa! Tak długo! Jeżeli to jest rzetelnie przeprowadzony test, to ta płyta wypada bardzo źle. Płyta AEG doprowadza do wrzenia 1litr wody w 110 sekund! Tak - 1 minuta 50 sekund do wrzenia, a kosztuje 1'600pln. Widać nie wychodzi im w płytach gazowych, to próbują wejść na totalnie im nie znane tereny. Z płyt gazowych śmierdzi już po pół roku użytkowania, a serwisowanie tzw propromienników jest drogie.

mirek kowal11100

Oczywiście 1 litr - 5minut. To bardzo dużo.

djassimo00

Mirku myślę że taka redakcja ktora ma stycznosc z AGD na codzien nie moze sie mylic w prostych sprawach ;)
Pamietaj ze garnek garnkowi nierówny, podobnie z temp. wody w tym wlasnie garnku

dana3500

Dla mnie extra. Mam cały pakiet: płytę, okap i piekarnik. Cudnie razem wyglądają. I co najważniejsze są niezawodne. Godne polecenia

kasia39600

Kupiłam kilka miechów temu właśnie tą indukcję. Cudo! sama wykrywa gdzie kładę gary i grzeje tylko w tym miejscu.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.