SI-4T-Black Solgaz - Polska płyta indukcyjna

Bezpłomieniowa płyta indukcyjna firmy Solgaz

Adam Kwiatkowski
SI-4T-Black Solgaz - Polska płyta indukcyjna

Kolejna bezpłomieniowa płyta ceramiczna, produkowana przez Solgaz, polską firmę, to płyta indukcyjna SI-4T-Black. Pozwala dostosować wielkość pola gotowania do naczynia, w którym gotujemy. Dwa ogromne pola mogą służyć do wstawienia brytfanny, garnków i garnuszków. Oczywiście, naczynia muszą być dostosowane do pracy z płytami indukcyjnymi. Zaletą gotowania indukcyjnego jest duże bezpieczeństwo, mała bezwładność cieplna i energooszczędność. 

11

Płyta indukcyjna SI-4T-Black - parametry

Ceramiczna tafla płyty ma rozmiary 590 mm szerokości i 520 mm długości. Wysokość płyty to 60 mm, otwór w blacie musi mieć rozmiary 565 mm x 500 mm. 

Solgaz_Ind_instalacja

Pomiędzy dnem płyty indukcyjnej a górną ścianą piekarnika lub innego urządzenia kuchennego powinien pozostać odstęp wynoszący minimalnie 80 mm, dodatkowo należy koniecznie zachować odpowiedniej wielkości przerwy wentylacyjne. Elektronika jest studzona przez wentylator, co zapobiega przegrzaniu się podzespołów płyty. Szczegółowe wymiary otworu pod instalację płyty, wraz z danymi o wymaganej przestrzeni na wentylację umieszczono w instrukcji obsługi płyty indukcyjnej.

Wyprowadzony przewód elektryczny ma pięć żył. Ogromną zaletą płyty jest to, że może być przyłączona do domowej sieci jednofazowej lub trzyfazowej, jeżeli dostępne jest takie przyłącze. Podłączeniem do sieci energetycznej powinien zająć się uprawniony specjalista. Błąd przy podłączaniu może spowodować zwarcie instalacji elektrycznej lub nadmierne obciążenie przyłącza energetycznego, które w efekcie może być przyczyną pożaru. 

SolgazBlack_ind_elektryczne

Podłączona do sieci energetycznej płyta będzie współpracowała tylko z odpowiednimi garnkami. Wbudowane czujniki stanowią zabezpieczenie, które uniemożliwiają jej włączenie, jeżeli naczynie do gotowania jest za małe, albo bez ferromagnetykowego dna. Garnki i brytfanny używane na kuchni indukcyjnej powinny mieć płaskie dna, które będą ściśle przylegały do tafli płyty. Nierówne powierzchnie powodują utratę energii, a w miejscach styku mogą pojawiać się strefy mocniej rozgrzane, niż pozostała część dna. Spowoduje to, że potrawa się przypali. Do stosowania z płytami indukcyjnymi naczynia powinny posiadać grube dno, które będzie równomiernie nagrzewane przez działającą płytę. 

Tafla płyty ma zaznaczone dwa duże pola grzejne, po lewej stronie znajdują się pole o nominalnej mocy 1800/3000 W, po prawej stronie umieszczono pole grzejne o mocy nominalnej 3000/4000 W. Płyty indukcyjne są urządzeniami o wysokiej sprawności energetycznej. Stosując naczynia z płaskim, grubym dnem, dostosowane do używana z płytami indukcyjnymi można gotować wygodniej, niż na kuchni gazowej i znacznie taniej, niż na kuchni elektrycznej.

Waszym zdaniem

jakub.biel02

Super!

jacobs401

Fajnie, że Polacy się tak rozwijają. Powodzenia!

maly.test00

Fajnie się zapowiada. Mam tylko nadzieje ze podatki ich nie zjedzą tutaj

jareth00

Taa,a gdzie i jak mają sobie to zamontować ludzie w blokach z tat 60 ubiegłego wieku???

kablowka00

Mam zamiar kupić ich płytę gazową ale niestety wciąż trzyma wysoką cenę.

mbl00

Solgaz - za****ste płyty bez płomienia!

mirek kowal11100

To jakieś wielkie nieporozumienie! Czas do doprowadzenia 1 litra wody w garnku z dnem 20cm średnicy rzędu 15 minut lub więcej na płycie indukcyjnej to katastrofa! Tak długo! Jeżeli to jest rzetelnie przeprowadzony test, to ta płyta wypada bardzo źle. Płyta AEG doprowadza do wrzenia 1litr wody w 110 sekund! Tak - 1 minuta 50 sekund do wrzenia, a kosztuje 1'600pln. Widać nie wychodzi im w płytach gazowych, to próbują wejść na totalnie im nie znane tereny. Z płyt gazowych śmierdzi już po pół roku użytkowania, a serwisowanie tzw propromienników jest drogie.

mirek kowal11100

Oczywiście 1 litr - 5minut. To bardzo dużo.

djassimo00

Mirku myślę że taka redakcja ktora ma stycznosc z AGD na codzien nie moze sie mylic w prostych sprawach ;)
Pamietaj ze garnek garnkowi nierówny, podobnie z temp. wody w tym wlasnie garnku

dana3500

Dla mnie extra. Mam cały pakiet: płytę, okap i piekarnik. Cudnie razem wyglądają. I co najważniejsze są niezawodne. Godne polecenia

kasia39600

Kupiłam kilka miechów temu właśnie tą indukcję. Cudo! sama wykrywa gdzie kładę gary i grzeje tylko w tym miejscu.

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.