SONY HDR-PJ780VE - test kamery cyfrowej

Kamera, noktowizor i kino, czyli filmowe combo (nie) dla każdego

Krzysztof Pojawa
SONY HDR-PJ780VE - test kamery cyfrowej

Życie to nie film. Czasem jednak fragmenty życia - prawdziwego, jak uroczystości rodzinne czy wakacje, lub wymyślonego i zapisanego w scenariuszu - warto w filmy zamieniać, a do tego potrzebujemy przede wszystkim dobrej kamery. Jeśli oprócz nagrania dobrej jakości filmu pozwala nam ona również na zaprezentowanie go szerszemu gronu niczym w kinie - to do osiągnięcia sukcesu w roli filmowca już niedaleka droga.

2

Testowane produkty:

Wstęp

Niedawno na łamach AGDLab testowaliśmy dla Was dwie kamery cyfrowe uznanego producenta – firmy JVC. Były to, jak być może pamiętacie, modele GZ-GX1, czyli najwyższy zeszłoroczny model z linii Everio, oraz GS-TD1, czyli pierwsza na świecie konsumencka kamera 3D filmująca w jakości HD.
Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, jak sprawują się kamery innego z czołowych producentów elektroniki użytkowej, czyli firmy SONY. W tym celu wybraliśmy do testów kamerę HDR-PJ780VE, czyli wypuszczony na rynek w lutym tego roku jeden z najwyższych modeli kamer konsumenckich, oferowanych przez japońskiego producenta.

pj780ve - wstęp

Jest to sprzęt pod wieloma względami niebanalny. O ile matryca z tylnym podświetleniem, możliwość rejestrowania obrazu jakości FullHD bez przeplotu, szerokokątny obiektyw czy pięciokanałowa rejestracja dźwięku nie są już niczym szczególnie zaskakującym, to HDR-PJ780VE oferuje nam znacznie więcej. Testowana kamera wyposażona jest we wbudowany projektor pozwalający na odtwarzanie filmów również z zewnętrznych źródeł danych. Fantastycznie zapowiada się również – przynajmniej z opisu producenta – optyczna stabilizacja obrazu wykonana w technologii Balanced Optical SteadyShot. A to wciąż nie wszystko, co kamera nam oferuje. Nie odkrywajmy jednak wszystkich kart od razu. Ze wszystkimi jej możliwościami, tymi typowymi i tymi spotykanymi naprawdę rzadko w sprzęcie tej klasy zapoznacie się w dalszej części naszej recenzji.

Produkt Sony to niebanalny sprzęt za niebanalną cenę. Koszt nabycia tej kamery kształtuje się w granicach 5 300zł, jej zakup wiąże się więc z niemałym wydatkiem. Nic dziwnego zatem, że postanowiliśmy bardzo dokładnie sprawdzić, czy warto wydać takie pieniądze właśnie na SONY HDR-PJ780VE, tym bardziej, że u wielu nabywców jej przeznaczeniem będzie znacznie więcej, niż tylko nagrywanie uroczystości rodzinnych lub wakacji od czasu do czasu.

Waszym zdaniem

ewelinabrzeska00

Super test :) planuje zakup ten kamery i test mnie przekonał

asdf3500

Nabyłem - jestem zadowolony. Świetna stabilizacja (spokojnie można panoramować z ręki), super kolory i kontrast. Z minusów - jakość zdjęć (jak z telefonu, aberracje i szumy). Ogólnie - konkretny sprzęt dla konkretnego amatora -raczej nie do wyjmowania raz w roku na wakacje. Mały test: http://www.youtube.com/watch?v=IpZFZOV1BdA

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.