Samsung Level On – test słuchawek nausznych

Samsung w audiofilskim sosie

Dawid Grzyb
Samsung Level On – test słuchawek nausznych

Samsung do tej pory nie był znany ze słuchawek (umownie) drogich. Nie próbował rywalizować z takimi producentami, jak Shure, Westone i Sennheiser. Okazuje się jednak, że droższy sprzęt audio to lukratywny interes. Dlatego w ofercie Samsunga pojawiła się seria słuchawek dla wymagających melomanów. Model Level On jest przeznaczony do użytku poza domem i kierowany do tych, którzy nie przepadają za dokanałówkami.

3

Wstęp, opakowanie, dodatki oraz dane techniczne

Wstęp, opakowanie, dodatki oraz dane techniczne

Słuchawki przenośne nauszne to obok dokanałówek najprężniej rozwijająca się grupa produktów tego typu. Mogłoby się wydawać, że rozwój tych drugich nieco wyhamował. Wszystkie liczące się marki, często audiofilskie, które do tej pory zajmowały się stacjonarnym sprzętem audio, w mniej więcej tym samym okresie zaczęły wytwarzać słuchawki, i nie dokanałowe czy wokółuszne, ale właśnie nauszne. Focal, NAD czy KEF to zaledwie kilka spośród tych najbardziej znanych. Stąd nie jest żadnym zaskoczeniem to, że w nowej linii dość drogich modeli Samsunga znalazły się też te nauszne, model Level On.

Samsung Level On to słuchawki nauszne zamknięte. Produkt jest kierowany do tych, którzy chcą się odizolować od odgłosów otoczenia, ale nie chcą też przesadnie rzucać się w oczy na ulicy w wielkich domowych słuchawkach na głowie.

Już patrząc na eleganckie kartonowe pudełko, można odnieść wrażenie, że Samsung Level On to sprzęt luksusowy. Jest duże, twarde, minimalistyczne. Pokazano na nim jedynie część urządzenia, bez przesadnych ozdobników pod postacią haseł marketingowych. Już dzięki niemu produkt zwraca na siebie uwagę.

1

Przewód sygnałowy jest gruby i solidny. Podłącza się go do słuchawek z jednej tylko strony, co w sprzęcie przenośnym jest rozwiązaniem najlepszym z możliwych. Obydwa wtyki są w standardzie 3,5 mm i zostały pozłocone. Ten, który wkłada się do gniazda słuchawkowego, jest typu TRRS: jeden z pinów przenosi sygnał z mikrofonu, pozostałe trzy to dwa kanały oraz masa. Pilot wraz z mikrofonem jest niewielki. Ma trzy przyciski: dwa służą do cyfrowej zmiany głośności, a trzeci – do odbierania połączeń.2

Do słuchawek dołączono znakomite, solidne i duże etui podróżne typu clamshell, które zdecydowanie ułatwi ich przenoszenie.

17

Nie jest znana impedancja słuchawek, choć zgadujemy, że wynosi 16 omów albo 32 omy. Ważą 210 g, a więc niewiele. Masa równomiernie się rozkłada na całej powierzchni i słuchawki w żadnym miejscu nie ciążą.

Budowa

Samsung Level On to słuchawki nauszne, a zatem przeznaczone do użytku poza domem. Znajdują się gdzieś pomiędzy większymi, wokółusznymi a tymi dokanałowymi – zapewniają swego rodzaju złoty środek między przenośnością a wygodą. To konstrukcja zamknięta, oparta na przetwornikach dynamicznych o średnicy 40 mm.

4

Level On to sprzęt solidny, nie odstaje od podobnie wycenionych produktów konkurencji pod względem jakości wykonania. Widać po nich, że są warte tych kilkuset złotych, nawet jeśli wykorzystano w nich głównie plastik. Jednakże poszczególne elementy są do siebie dobrze dopasowane, nigdzie nie znaleźliśmy resztek po kanałach odlewowych i tak dalej. Samsung zdecydowanie trzyma tutaj poziom.

11

Muszle są niewielkie, ale dość wygodne, nawet pomimo tego, że nie ma najmniejszych szans, aby w środku zmieściły się małżowiny. Gąbki nauszników są powleczone skóropodobnym, półmatowym tworzywem. To coś pomiędzy welurem a śliską skórą, której nie lubimy, a którą producenci namiętnie stosują. Ze względu na pozadomowe przeznaczenie słuchawek jest to kompromis pomiędzy izolacją a wygodą.

10

Na spodzie pałąka zamontowano gąbkę, którą pokryto świetnym skóropodobnym tworzywem z perforacją. Jest bardzo miękkie i wygodne, nie ciągnie włosów na głowie i wygląda luksusowo. Klasą nie odstaje od materiałów stosowanych w znacznie droższych konstrukcjach konkurencji, co tylko świadczy dobrze o Samsungu.

9

Najważniejsza część pałąka, czyli element regulacyjny, jest stalowa i przez to nadspodziewanie solidna, a ponadto elegancka. Szczotkowana stal to bardzo dobry wybór. Także pod tym względem sprzęt Samsunga nie ustępuje pola droższym rywalom.

8

Mimo że pałąk jest składany, z pewnością wytrzyma próbę czasu. Stalowy szkielet to podstawa w słuchawkach w tej cenie. Jest też sporo detali, które przydają im luksusowego wyglądu, choćby szczotkowane stalowe zaślepki tuż przy wewnętrznej stronie pałąka.

3

Waszym zdaniem

noname.user00

Napisaliście, że słuchawki będą porównywane z CALami, a jednak żadnej informacji jak się ma ich jakość dźwięku do nich nie ma. Rozumiem, że chcecie zachować tę informację dla siebie i tylko się tak chwalicie z jakimi słuchawkami jest porównywany recenzowany sprzęt. Albo to ja coś przeoczyłem.

nienormalny00

Dlaczego autor zdecydował się nie podać ceny produktu? żeby być zupełnie precyzyjnym - słuchawki nazywają się Samsung Level On-Ear. To mniejszy brat bezprzewodowego modelu który zakrywa cała małżowinę uszną, czyli Level Over-Ear.

witsonal00

kogoś pogrzało z tą ceną -.,-

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.