Samsung Smart NX Mini – kolejny gadżet czy ciekawa nowość dla każdego miłośnika fotografii?

Kieszonkowy niezbędnik fotografa

Ewa Uniejewska
Samsung Smart NX Mini – kolejny gadżet czy ciekawa nowość dla każdego miłośnika fotografii?

Bezlusterkowiec Samsung NX Mini jest zachwalany ze względu na niewielkie rozmiary i  elegancki wygląd. Po aparaty bez luster z wymienną optyką sięga coraz więcej osób, nie tylko młodych. Także bardziej zaawansowani użytkownicy sprzętu fotograficznego cenią sobie mniejsze od lustrzanek aparaty, właśnie za ich rozmiar i stosunkowo małą wagę. Dziś oceniamy funkcjonalność i wygodę użytkowania najnowszego członka rodziny Smart NX.  

2

O produkcie

O produkcie

Producent NX Mini na swojej stronie internetowej zachęca, aby zamienić kosmetyczkę w torbę fotograficzną. I rzeczywiście, jeden z nowszych produktów marki Samsung jest niesamowicie mały. Wyposażony w 1-calową matrycę bezlusterkowiec ma wymiary 110,4 mm × 61,9 mm × 22,5 mm i waży 158 g (bez obiektywu). Przy tak małych gabarytach 1-calowa matryca o całkowitej liczbie pikseli sięgającej 20,9 mln może wzbudzić uznanie nawet kogoś, kto jest niechętny bezlusterkowcom.

 

Dane techniczne

Wymiary

110,4 mm × 61,9 mm × 22,5 mm

Waga

158 g

Matryca

BSI CMOS

Rozmiar matrycy

13,2 mm × 8,8 mm

Całkowita liczba pikseli

20,9 Mp

Zakres ISO

100–25 600

Filmy

Full HD, 30 kl./sek.

Wi-Fi

Tak

Obrotowy ekran

Tak

Wymienne obiektywy

Tak

  

Korpus aparatu został wykonany ze stopu magnezu, a ten pokrywa tworzywo sztuczne, którego faktura imituje skórę. Rzeczywiście, zgodnie ze słowami producenta NX Mini wyglądem nawiązuje do aparatów analogowych i prezentuje się bardzo elegancko.  

IMG_5327

Niestety, w tym miejscu należy wspomnieć o nie do końca trafnie dobranym tworzywie. Wygląda schludnie i estetycznie, jednak traci sporo na funkcjonalności: materiał jest śliski i „suchy”, nie daje użytkownikowi pewności, że nie wyślizgnie się nagle z rąk. Korpus nie został również w żaden sposób wyprofilowany – jest płaski. Sprawia kanciaste wrażenie i, niestety, niepewnie leży w ręce. Na szczęście producent dołączył do aparatu krótką smycz na nadgarstek, która dodatkowo zabezpiecza sprzęt przed upuszczeniem.

Waszym zdaniem

anwiroku00

Całkiem przyjemny aparacik, właściwie do sprzętu tej klasy i w tej cenie nie ma się do czego przyczepić.
Zastanawia mnie tylko jedna rzecz otóż, dlaczego producenci poświęcają tak wiele zapału na dodawanie do aparatów różnych absurdalnych funkcji np. dotykowy spust migawki, wifi, jakieś dżipiesy, "upiększanie zdjęć itd. Zamiast skupić się na jakości matryc i obiektywów

albercik00

Mam dość tego jak Samsung robi z nas głupców próbując za niebotyczna pieniądze sprzedawać nam szmelc a ludzie to jeszcze kupują. Samsung Camera jest tego doskonałym przykładem a skoro ten taki dobry to dlaczego najlepsza strona z testami pojechała po nim jak po szmacie
http://www.lesnumeriques.com/appareil-photo-numerique/samsung-nx-mini-p19993/test.html

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.