Samsung Smart TV UE40ES6100W – telewizor HD i 3D. Test

Sprytny i z przestrzenią

Marek Kowalski
Samsung Smart TV UE40ES6100W – telewizor HD i 3D. Test

Samsung, prezentując serię Smart TV, zrewolucjonizował rynek telewizorów. Urządzenia, które jeszcze do niedawna były przeznaczone wyłącznie do odbioru kanałów telewizyjnych, dziś stały się multimedialnymi i podłączonymi do internetu centrami rozrywki z wbudowaną szczyptą „inteligencji”.

5

Testowane produkty:

Wstęp

Samsung, prezentując serię Smart TV, zrewolucjonizował rynek telewizorów. Urządzenia, które jeszcze do niedawna były przeznaczone wyłącznie do odbioru kanałów telewizyjnych, dziś stały się multimedialnymi i podłączonymi do internetu centrami rozrywki z wbudowaną szczyptą „inteligencji”.

Samsung Smart TV UE40ES6100W

Do naszej redakcji trafił jeden z mniejszych przedstawicieli serii 6, 40-calowy model Smart TV UE40ES6100W. Mniejsze od niego są jeszcze tylko dwa: 37- i 32-calowy, są też cztery większe: (46-, 50-, 55- i 60-calowy).

Na papierze sprzęt zapowiadał się obiecująco: rozdzielczość Full HD z funkcjami poprawiającymi jakość przekazu, możliwość wyświetlania obrazu 3D, do tego wbudowany „system operacyjny”, charakterystyczny dla wszystkich modeli Smart TV Samsunga, a w nim dodatkowe usługi i aplikacje... Bez zbędnej zwłoki zabraliśmy się za podłączenie telewizora do redakcyjnego stanowiska testowego.

Waszym zdaniem

seweryn.kepczynski00

"Funkcja AllShare Play w testowanym urządzeniu wykryła 15 z tych plików, z czego poprawnie zostało odtworzonych tylko osiem, zapisanych z rozszerzeniami: 3GP, ASF, AVI, M4V, MP4, MPEG/MPE/MPG. " - pewnie dlatego ze WMP obsluguje standardowo tylko te kontenery/kodeki,a np. najpolularniejszym jest aktualnie mkv czy WMP i system zostal rozszerzony o dodatkowe kodeki ?

slicky00

Jedna tylko uwaga odnośnie polskich napisów. Wystarczy w trakcie odtwarzania filmu wybrać z pilota opcję tools, następnie wybrać "ustawienia napisów" i tam kodowanie napisów. Obsługiwane są zarówno cp1250, iso8859-2 (latin2) jak i utf8 (a także chiński, koreański i wiele innych ;) ). W ostatnich aktualizacjach oprogramowania ponadto usprawniono nieco odtwarzanie mkv z niektórymi profilami x264 - nie wyrzuca już nieobsługiwanego formatu pliku). Coś więcej? Spory crosstalk na początku oglądania 3D. Matryca wygrzewa się dopiero po 15-20 minutach od włączenia. Warto więc najpierw włączyć cokolwiek, niech sobie pojęczy jakiś tvn24. Z drugiej strony nawet po tym czasie nie jest idealnie (samsung nie jest w tym przypadku jednak wyjątkiem). Kolejna sprawa to słabe kąty. Niestety. Trzeba siedzieć na wprost TV, albo zrezygnować z oglądania (chyba, że komuś to nie przeszkadza). Poza tym, to naprawdę świetny sprzęt.

rok198000

W d... sobie wsadźcie Samsunga. Jeśli czarne, będzie czarne w tym TV, to go kupię. Na razie jest szare.

domanikkonik00

akurat to jeden z najgorszych tv na rynku. W tv liczy się przede wszystkim OBRAZ a tu pod tym względem jest po prostu słabo. Tak w ogóle co to za recenzja tv gdzie na 15 punktów "aż" 2 punkty są obrazie. Gdzie kalibracja? testy skalowania obrazu? Judder? "Teatr" daleko Wam do testowania telewizorów :)

vietnam00

Kolega powyżej ma całkowitą rację. Mam ten TV i stwierdzam, że nędza. Po pierwsze, beznadziejne kąty widzenia mimo matrycy Samsunga. Po drugie, sztuczny, cukierkowaty obraz z nie najlepszym kontrastem. Po trzecie, mój egzemplarz jest nierównomiernie podświetlony - prawa strona znacznie jaśniejsza, co widać na jednolitych planszach testowych. Po czwarte, owe podświetlenie ma niski poziom. Muszę mieć nastawione na maksimum, żeby obraz jako tako się prezentował. Na dodatek automatyczne rozjaśnianie, którego w żaden sposób nie można wyłączyć - nie pomaga wyłączenie dynamicznego podświetlania, kontrastu itp wodotrysków. Wiele osób twierdzi, że tegoroczna seria ES jest najgorszą jaką Samsung wypuścił i ja się z tym zgadzam. W najbliższym czasie mój TV idzie do żyda. Mam w nosie bajery związane ze Smartem. Chcę dobry obraz!

Zaloguj się, aby móc dodawać komentarze.